Mobilde en iyi sanal gerçeklik uygulamaları

0

Sanal Gerçeklik, illâ mâliyetli bir uğraş olmak zorunda değil. Çok masraf yapmadan da, akıllı telefonunuzla sanal gerçekliği deneyimleyebilirsiniz. Bunun için, Android ve iOS için en iyi uygulamaları mercek altına aldım.

MineCraft Gear VR Edition
Dünyayı kasıp kavuran bu oyun, SG sayesinde blok oluşturmayı daha gerçekçi yapıyor. Oyuncular yeni bir dünyayı keşfedip, yaratabilirler ve hayatta kalmanın da aralarında olduğu birden fazla modu oynayabilir.

Modlar ile savaşabilir, uygulamanın 3D sesi ile harekete daha da yakın hissedebilirsiniz. Ayrıca oyunun tam sürümündeki gibi, internette arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz.

Next VR
Sanal Gerçeklikteki canlı etkinlikler henüz yeni başlıyor, ancak Next VR, canlı yayınlarda öncü olmayı hedefliyor. Next VR, kullanıcıların VR’deki canlı spor, müzik ve diğer etkinlikleri benzersiz kamera açılarıyla ve perde arkası görüntüleriyle izleyebilmelerini sağlıyor. Uygulama şu anda basketbol, ​​boks ve çeşitli canlı müzik etkinlikleri için özel fırsatlar sunuyor.

EVE Gunjack
Popüler EVE oyun ailesini baz alan bir uçuş simülatörü olan Gunjack, Samsung Gear VR için basit bir nişan oyunu. Bu arcade tarzı nişancı oyununda, sizi ve müttefiklerinizi yok etmeye kararlı düşmanların uzay araçlarından oluşan dalgaları aşmaya çalışıyorsunuz.

Facebook360
Facebook 360, kullanıcıların 360 derecelik videoları ve fotoğrafları keşfetmelerini sağlar. Uygulama, videoları ve diğer VR içeriklerini keşfederken bunlara tepki vermenizi, beğenmenizi ve bunları paylaşmanızı sağlıyor.

YouTube VR
YouTube, Google Cardboard’da basit kullanımlar ve Daydream ve Gear 2’deki etkileyici deneyimleri kullanarak Sanal Gerçekliği kucaklıyor. Daha yoğun bir deneyim için, YouTube VR uygulaması Google Daydream için daha derinlemesine bir sürüme sahip. Bununla sadece video izlemek yerine, tüm uygulamayı farklı bir şekilde yönetmek de mümkün oluyor.

Within VR
Bu uygulama, sizi birçok sürükleyici içerikle buluşturuyor. Apple, New York Times, NBC ve Vice gibi içerik ortaklarının yanı sıra, konserlerden müzik videolarına kadar bir dizi farklı deneyim için U2, Muse ve One Republic gibi gruplarla da çalışıyor.

EndSpace VR
Google’ın Cardboard adlı sanal gerçeklik başlığı için hazırlanan bu uçuş simülatöründe, uçağı kafanızı hareket ettirerek kaldırabilirsiniz. Oyun boyunca yoğun kapışmalara hazır olun. Daha eğlenceli it dalaşı için geminizi ve silahlarınızı terfi ettirebilirsiniz.

Jaunt VR
Jaunt uygulaması, bir dolu 360 derecelik video sunuyor. İster kısa bir belgesel, film ya da dizi izleyin, ister Machu Picchu gibi farklı mekanları keşfederek ‘Sanal Gerçeklik turizmi’ yapın.


NYT VR
New York Times, haber ve hikayeleri kendi sanal gerçeklik uygulamasıyla geliştiriyor ve genişletiyor. 360 derecelik hikayeler arasında, evlerinden kaçmak zorunda kalan üç çocuğa bakan The Displaced, günlük ve uzun vadeli projelerden oluşan kısa videolar karışımı var.

Google Sokak Görünümü
Sokak Görünümü’nin Cardboard modu, iPhone’da kullanılabiliyor; böylece sanal seyahat etmek istediğiniz yeri seçebilir ve dünyanın dört bir yanından 360 derece görüntüleri izleyebilirsiniz. HTC Vive da Google Earth kadar etkili olmayabilir, ancak bu kadarı bile eğlenceli.

VR Noir
Samsung Gear VR’daki Gone serisini beğendiyseniz, VR Noir’ı da seveceksiniz. Özel bir dedektif olan Veronica Coltrane, para için bir iş almak zorunda kalıyor. Ancak bu gizemli gerilimde, işler bir anda karışıyor. Bu oyunun tek sorunu, erkenden bitmesi…

Fractal Combat X
Sanal Gerçeklikte nişancı oyunlarını oynamayı seviyorsanız, Fractal Combat X tam size göre. Her gün yeni görevler eklendiği gibi, oyun kollarını da kullanabilirsiniz. Özellikle tempo artınca, manzara çok hoşunuza gidecek.

Cevap bırakın