Mobil uygulamalara bir günde 407 milyon harcandı

0

Sensor Tower’a göre, tüm dünyadaki Android ve iOS kullanıcıları bir günde yaklaşık 407 milyon dolar harcadı. Araştırmaya göre, harcama rekoru kırılan yılbaşında en dikkat çeken istatistik ise oyun kategorisinin 295 milyon dolar gelir elde etmesi oldu.

Mobil uygulamalar altın çağını yaşıyor. Uzun yıllardır devam eden yoğun talebin 2020 yılındaki pandemi ile birlikte çok daha farklı ve yüksek bir noktaya ulaştığı mobil ekosistemin geleceği de aydınlık görünüyor. Bu kapsamdaki çarpıcı analizlerden biri de Sensor Tower tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

Uygulama analizi firması Sensor Tower tarafından yapılan araştırmaya göre, dünya genelindeki Android ve iOS kullanıcıları bir günde 407 milyon dolar harcadı. Söz konusu gün 1 Ocak 2021.
Bu son derece yüksek rakam, mobil uygulama geliştiriciler açısından önemli bir seviyeye işaret ediyor.

Mobil uygulama harcamaları açısından rekor kırılan yılbaşında oyun kategorisinden 295,6 milyon dolar gelir elde edildi. Mobil oyunların dışında dünya çapında 4,7 milyon dolar gelir elde edilen en kazançlı uygulama ise TikTok oldu.

Mobil uygulama harcamalarında yüzde 35’lik artış kaydedildi

Küresel uygulama harcamalarının 407 milyon dolara ulaştığı yılbaşında, geçen yılın aynı gününe kıyasla yüzde 35 artış yaşandı. Tüketiciler, oyun dışı uygulamalara yılbaşında 112 milyon dolar harcayarak bir önceki yılki tutar olan 70,5 milyon dolardan yüzde 59 fazla ödedi.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın