Bu mobil oyun kısa süre içerisinde 25 milyon cihaza indirildi!

0

Animal Crossing: Pocket Camp hakkında daha önce de haberler yaptık. Bunun nedeni oyun endüstirisindeki başarılı şirketlerinden Nintendo tarafından hazırlanmış olması ve markanın genel itibarıyla küresel pazarlarda her zaman talep görmesi şeklinde açıklanabilir.

Önemli bir potansiteye sahip olduğu yönünde aylar öncesinde yorumlar alan yapım, 21 Kasım 2017 tarihinde Android ve iOS için yayınlandı. Geride kalan sürede ise 25 milyonun üzerinde cihaza indirildiği resmi olarak açıklandı. Üstelik oyundan elde edilen gelirin de 17 milyon doları bulduğu bilgisi aktarılıyor. Son derece hızlı bir başlangıç olduğuna şüphe yok.

Öte yandan Animal Crossing: Pocket Camp’in gelirleri tarafında, önceki Nintendo oyunları Super Mario Run ve Fire Emblem: Heroes’un elde ettiği başarılara yaklaşamayacağı yönünde analizler de yok değil. Bunda rekabetçi bir multiplayer moda sahip olmaması ve (nispeten kullanıcı dostu bir özellik olarak) doğrudan ödemelerle ilerlenebilen oynanışa sahip olmaması ön plandaki nedenler olarak gösteriliyor.

Super Mario Run, 15 Aralık 2016’da iOS, 22 Mart 2017’de Android için yayınlanmış ve ilk yılında 215 milyon indirilme rakamına ulaşarak 75 milyon dolar gelir sağlamıştı. Bunun arkasındaki neden oldukça sınırlı bir oyun olarak gelmesi ve ilerlemek için oyun içi satın alımının gerekli kılınmasıydı.

Fire Amblemi: Heroes ise 2 Şubat’ta her iki mobil platform için yayınlandı. İlk yılında 9,5 milyon indirilme rakamına ulaşması ve 110 milyon dolar gelir getirmesi bekleniyor.

Cevap bırakın