Mobil Dünya Kongresi 2019’da bizi bekleyen teknolojiler

Mobil Dünya Kongresi 2019’da bizi bekleyen teknolojiler

0

Barseona’da düzenlenen ve dünyanın en önemli teknoloji organizasyonlarından biri olan Mobil Dünya Kongresi bu yıl da birbirinden önemli lansmanlara ev sahipliği yapacak. 25-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte en yeni akıllı telefonlar, akıllı saatler, tabletler ve 5G’e odaklı yenilikçi çözümler görücüye çıkacak. Bu yılki etkinliğe katlanır telefonların damgasını vurması bekleniyor ve Samsung’tan sonra Huawei’in de MWC 2019’da yeni katlanır telefonunu tanıtması bekleniyor. Fuar 25 Şubat’ta kapıları açacak olsa da önemli lansmanlar 24 Şubat pazar günü gerçekleşecek. MWC 2019 ile ilgili şu ana dek olan duyumlardan ve resmi açıklamalardan yola çıkarak bu haftaki yazımda mobil teknolojinin zirvesinde teknoloji markalarının tanıtması beklenen ürünleri bir araya getirdim.

LG
LG, bu yılki Mobil Dünya Kongresi’nde G8’in tanıtımını yapacak. Snapdragon 845’le geleceği tahmin edilen cihaz 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolamaya sahip olacak. Ayrıca LG’nin 5G destekli yeni cihazı LG V50’in de yıl sonuna kadar tanıtılması bekleniyor.
BlackBerry
BlackBerry yeni ürün tanıtımları için Mobil Dünya Kongre’sini tercih eden markalardan. Bu yıl ne tanıtacağı konusunda henüz net bir bilgi yok.
Honor
Ocak ayında Paris’te Honor View 20’nin tanıtımını yapan Huawe’in alt markası Honor’ın Barselona’da herhangi bir cihaz tanıtması beklenmiyor.
Huawei
Bu yıla damgasını katlanır telefonların vuracağı şimdiden belli oldu. Huawei’in bu yılki etkinlikte yeni katlanır telefonunu tanıtması bekleniyor. Huawei’den beklenen diğer telefon P30. Ancak bu cihazın 26 Mart’ta Paris’te tanıtılması bekleniyor.
Microsoft
Microsoft Barselona’da HoloLens 2 başlığının tanıtımını yapacağını doğrulamıştı. Yazılım devi ayrıca bu etkinlikte Office 365’in de tanıtımını yapabilir.
Motorola
Motorola G7 ailesi tanıtımını resmi olarak yapmıştı. Ancak yeni Moto RAZR Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması beklenen ürünler arasında.
Nokia
Geçmişteki popülaritesini yeninden kazanmak isteyen Nokia son birkaç yıl da pek çok ürünle karşımıza çıktı. Nokia’nın pazar günü yapılacak etkinlikte tanıtacağı Nokia 9’un da bu yeni ürünler arasına katılması bekleniyor.
Qualcomm
Qualcomm bilindiği gibi bir süredir 5G üzerinde çalışıyor. 2019 yılının 5G senesi olacağı düşünülürse Mobil Dünya Kongresi’nde Qulcomm’dan 5G ile ilgili açıklamalar duymamız olası.
Samsung
Samsung geçtiğimiz hafta Galaxy S10, Galaxy S10+ katlanır telefonun Galaxy Fold’un tanıtımını San Fransisco’da gerçekleştirdiği bir etkinlikte yaptı. Mobil Dünya Kongresi katılımcıların merakla görmeyi beklediği cihaz elbette Galaxy Fold olacak.
Sony
Mobil Dünya Kongresi’nde Sony Xperia başlıklarının tanıtımı için klasik haline gelmiş duruma. 2018 yılındaki etkinlikte Xperia XZ2’nin tanıtımını yapan Sony Ağustos ayında XZ3’ü tanıtmıştı. Alınan duyumlara göre bu yılki etkinlikte Sony’den yeni bir model tanıtımı göreceğiz.

Cevap bırakın