Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma RehberiMobil çalışanlar için en iyi cihazlar

  Mobil çalışanlar için en iyi cihazlar

  Aslında 2000’lerin başından bu yana, işini bilenler için işe gitmemek mümkün. Doğru teknolojik cihazları seçerek ofisinizi sırt çantanızda taşıyabilir, ofisinizdekinin belki yarısı kadar bir masa kaplayarak işlerinizi her yerde yapabilirsiniz. Farklı iş kollarını düşünerek hazırladığım bu tavsiye listesiyle mobil çalışanlar için rahat bir nefes almak ve işleri pratik bir şekilde halletmek mümkün olacak.

  mobil calisma

  Etkileyici sunumlar için ekran cebinizde

  Acer C120
  Şirket şirket gezerek toplantı yapanlardansanız, çantanızdaki en ufak fazlalık bile, gün boyunca sizi hamala çevirecek bir düşmana dönüşebilir. Ancak ekranınızı paylaşmak için (güç adaptörüyle beraber) sadece 368 gram ağırlığındaki Acer C120 kadar pratik bir alternatif bulmak da zor.

  acer c120

  USB yuvasına takılarak çalıştırılabilen bu projeksiyon cihazı, 720p görüntü sunarken, kolayca kurulabilmesi ve benzerlerinden daha parlak olmasıyla öne çıkıyor.

  canon

  İnternet kafe aramaya son!

  Canon image Formula P-208
  Bir fatura taramak, bir şeyler imzalamak gibi çetrefilli durumlar, hele hele yoldayken, insanı çileden çıkartabilir. İnternet cafe bulup, dokümanlarınızı genel bir cihazdan geçirmek ya da ofisin yolunu tutmak ise kesinlikle can sıkıcı olacaktır. Bunun yerine Canon’un image Formula P-208 adlı bu mini tarayıcısıyla harikalar yaratabilirsiniz. Çift taraflı tarama ve otomatik belge besleyicisine sahip olan, yazılımsız tarama yapabilen P-208, 600 dpi çözünürlüğe ulaşabiliyor. Cihaz A4’ten daha büyük olan tutanak kağıdı adlı boyuta kadar (21,5 cm x35,5 cm) destekliyor ve dakikada 18 sayfa renkli tarama yapabiliyor.

  tplink

  Mobil ofise dönüşüm için 4G yönlendirici

  TP-LINK TL-MR3020
  Mobil çalışmanın güzel yanlarından birisi de, birkaç kişi bir araya gelince herhangi bir yeri ofise dönüştürebilmektir. Bir toplantı öncesinde ya da sonrasında, belki de sadece daha rahat çalışabilmek için bir masanın etrafına toplanmış olabilirsiniz. Böyle durumlarda en üzücü şey bulunduğunuz mekandaki internet bağlantısının ikide bir kopması ya da kağnı hızı olacaktır. Bunu engellemek için 4G destekli TP-Link TL-MR3020’yi kullanabilirsiniz. Mini USB bağlantısı ile bilgisayara ya da adaptör ile prize bağlanarak çalışan cihaza bir mobil modem takarak, kendi kablosuz ağınızı yaratmanız mümkün.

  sony

  Verilerinize hızlı, dayanıklı ve şık çözüm

  SONY HD-SP1L 1 TB
  İş hayatında yoğun bir şekilde bilgisayar kullanan herkes, ister yedekleme ister ek kapasite için olsun harici disklerden faydalanıyor. Verilerin önemini ise onları kaybettiğinde anlıyor. Diskin üzerine bir şey dökülmesi, düşerek çalışmaz hâle gelmesi gibi durumlar teknolojiye lanet ettirecek kadar moral bozsa da, bunun da çözümü var. Sony’nin toza, darbeye ve suya dayanıklı harici diski HD-SP1L ile rahat bir şekilde çalışabilirsiniz. USB 3.0 bağlantısıyla yüksek hıza erişen disk, 1 TB kapasite ve farklı renk seçenekleri sunuyor.

  urbanrevolt

  Günlerce çalışabilen mobil cihazlar: Hayaldi, gerçek oldu!

  URBAN REVOLT 20496 Cinco
  Mobil şarj üniteleri beklenen performansı verememek, tek cihazla kısıtlı olmak ya da büyük boyutlarıyla rahat taşınamamak gibi dertlerden muzdaripler. Ancak Urban Revolt’un 20496 Cinco modeli, 13.000 mAh kapasite ile cihazlarınızı günlerce çalıştıracak enerjiyi sağlıyor. Web sitesindeki örneğe göre, bu ünite iPhone 5’i 52 saate, Galaxy Tab 4 7.0 tableti ise 20 saate kadar ek şarjla donatabiliyor. Akıllı koruma sistemi ile cihazlarınıza doğru akımı ulaştıran ünite, pil durum göstergesi ile dev kapasitesinin durumunu göz önüne sererken, USB üzerinden iki ayrı cihazın şarjını aynı anda dolduruyor.

  goui

  Tüm şarjlar tek prizde

  GOUI GO-6
  Ne zaman ihtiyacınız olacağını kestiremediğiniz, ancak yanınızdayken hayat kurtaran cihazlar vardır ya; işte bu, onlardan birisi. Tek bir elektrik prizinden 6 adet cihazı şarj edebilecek bağlantıyı sağlayan GO-6 ile iş ortamınızın yıldızı olabilirsiniz. Tabii bunu eğlenceli şakalarla süslemezseniz, yıldızlığınız 15 saniyeyi geçmeyecektir. Oysa Go-6 öyle mi? Cihaz 40 Watt’lık çıkışı ile telefon ve tabletten daha çok güçe aç cihazları da çalıştırarak her durumda aferini hak ediyor.

  logitech

  “Sanal klavyede yazamıyorum” bahanesini çöpe atın

  LOGITECH 920-007191 Keys-to-go
  Tablet ile internette bir şeyler araştırmak ve oyun oynamak çok kolay ama iş yazı yazmaya gelince, sanal klavyeler ‘sanıldığı’ kadar başarılı değiller. Hele uzun bir yazıyı fiziksel klavyede yazmanın rahatlığını gerçekten ekrana dokunmaya değişmeyeceğinizden eminim. Android, iOS ve Windows işletim sistemli cihazlarla kullanılabilen LOGITECH 920-007191 Keys-to-go tablet klavyesinin kutusundan, telefon standı (evet telefonla da kullanabilirsiniz) ve USB kablosu çıkıyor. Bluetooth teknolojisiyle iletişim kuran ürün, USB kablo üzerinden pilini tekrar doldurabiliyor. Üç aya kadar kullanılabilen pili kadar, Android kısayolları da konforlu bir kullanım sağlıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN