Mobil ‘battle royale’ oyunlarına ilgi yüksek

0

Yeni bir araştırmaya göre, Eylül ayında oyuncular en çok PUBG Mobile ve Garena Free Fire gibi mobil ‘battle royale’ oyunlarına ilgi gösterdi.

Açıklanan veriler doğrultusunda oyun ve oyun içi satışları ağustos ayına kıyasla hacmini korurken, geçen yılın eylül ayına kıyasla %5’lik bir büyüme gösterdi. Diğer yandan, 2021’nin başından beri kategori bazında düzenli olarak artış gösteren mobil oyun satışları, Garena Free Fire’ın çizdiği yüksek satış grafiğine rağmen %4 azaldı.

Oyun satışlarının kategori olarak dağılımı:

Temmuz Ağustos Eylül

  • PC %17 %16 %17
  • Konsol %16 %15 %18
  • Mobil %67 %69 %65

PUBG Mobile tahtını kaptırdı

Oyun ve oyun içi satış verilerinden hareketle, ağustos ayında yayınlanan Poseidon Zırh-X güncellemesi ile birlikte geçtiğimiz ağustos ayının en çok ilgi çeken oyunu olmayı başaran PUBG mobile, eylül ayında tahtını Garena Free Fire’a kaptırdı.

111 Dots Studio tarafından geliştirilen ve Garena tarafından 2017’de Android ve iOS için yayınlanan ücretsiz battle royale oyunu Garena Free Fire, gönderdiği yeni güncelleme ile adını ‘Garena Free Fire Max’ olarak değiştirerek grafiklerinde önemli iyileştirmeler yapmıştı. Bu yenilik ve iyileştirmeler oyunseverlerden karşılık bulmuş gibi görünüyor.

Eylül ayında en çok oynanan 10 oyun:

1. Garena Free Fire
2. PUBG Mobile
3. Valorant
4. Call of Duty: Mobile
5. CS:GO
6. Lords Mobile
7. League of Legends
8. Roblox
9. Genshin Impact
10. Rise of Kingdoms

Cevap bırakın