Mobil annelerin günü…

0

İçinde bulunduğumuz Mayıs ayının ilk günleri, Anneler Günü’nün yaklaştığını bize hatırlatıyor. Her Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü için geri sayım başladı. Bu yıl 8 Mayıs Pazar gününe denk gelen bu özel gün için eğer hala bir hediye seçimi yapmadıysanız ve ne alacağınız konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, sizlere biraz yardımcı olalım. Teknolojinin son zamanlardaki en büyük nimeti hiç kuşkusuz ki mobilite. Kablolara ihtiyaç duymadan, bulunduğumuz her noktada ulaşılabilir olmak, bugün sahip olduğumuz en önemli lükslerden biri aslında. Siz de bu Anneler Günü’nde annenizi mobil bir anne yapmak için sizlere önereceğimiz ürünlerden birini seçebilirsiniz…

360 derece dönebilen dokunmatik ekran…
Annelerimiz her ne kadar teknolojik ürünleri kullanmayı sonradan öğrenmiş olsalar da, sanal dünyadan etkilendikleri gibi bir gerçek var ortada… Çoğumuzun annesi bugün kendine ait bir bilgisayar sahibi olmak ve sosyal ağlarda faal olmak istiyor. Siz de bu durumu göz önünde bulundurarak ona ince ve hafif biz dizüstü bilgisayar alabilirsiniz. Lenovo’nun en son piyasaya sürdüğü Yoga 900 modeli bu konuda oldukça başarılı. İnce bir kasaya sahip Yoga 900, sadece 1,27 kg ağırlığa sahip. Ürünün en dikkat çekici özelliği ise ekranın 360 derece dönebiliyor olması. Bu sayede Yoga 900’ü hem dizüstü bilgisayar hem de tablet olarak kullanabiliyorsunuz. Üstelik her iki modda da dokunmatik olarak kullanmanız mümkün. 13.3 inç ekrana sahip olan Yoga 900, Intel Core i7 işlemci ve 16 GB belleğe sahip.

Her zaman ulaşılır olması için…
Günümüzde cep telefonu kullanmayan insan sayısı neredeyse yok denecek kadar az. Ancak teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki, daha 1 yıl geçmeden akıllı telefonlara yepyeni özellikler ekleniyor ve farklı bir boyut kazanıyor. Siz de annenizin cep telefonunu yenilemek isterseniz yakın zamanda tanıtımları dünya çapında yapılan Samsung Galaxy S7, LG G5, HTC 10 ya da iPhone SE modellerinden birini ona hediye edebilirsiniz. Hepsinin ortak özelliği olan yüksek kaliteli kamera görüntüsü ve üstün performans ile annenizi gerçek bir mobiliteyle tanıştırabilirsiniz.

Şarjı hiç bitmesin…
Dışarıdayken en büyük sıkıntılardan biri de cep telefonlarının şarjının bitmesi öyle değil mi? Annenizin her zaman ulaşılabilir olması için ona, şarjı bittiğinde yeniden doldurmasına yardımcı olacak bir powerbank hediye edebilirsiniz. Sürekli iletişim halinde olmak, şarj sıkıntısı çekmek istemeyen anneler için, Tunçmatik’in Mini Charge serisinde yer alan 2000, 4000, 5000 mAh kapasiteli seçenekleri çok iyi bir alternatif olabilir. Elektronik cihazlarını dilediği yerde şarj edebilmenin rahatlığına kavuşacak olan annelerimiz, Mini Charge serisinin sahip olduğu aşırı akım, aşırı voltaj, düşük voltaj, aşırı sıcaklık ve kısa devre koruma özellikleri ile aynı zamanda değerli mobil cihazlarını koruma altına da almış olacak.

Kablosuz hoparlörün keyfi bir başka
Anneniz için alabileceğiniz bir diğer mobil hediye de kablosuz hoparlör olabilir. İnternette paylaşılan videoları merakla izledikleri düşünülürse, kablosuz bir hoparlör anlamlı bir hediye tercihi olabilir. LG’nin Music Flow serisinin yeni ürünü P7, bunun için de adeta biçilmiş kaftan. Yapacağınız tek şey hem annenizin telefonunun hem de P7’nin bluetooth özelliğini açmak. Kablosuz hoparlör, bluetooth üzerinden telefonla bağlantı kuruyor ve istediğiniz videoyu bir hoparlör aracılığıyla daha yüksek sesle dinleyebiliyorsunuz.

Annenizin spordaki mobil arkadaşı
Son olarak da annenizin sağlıklı yaşamına uyum sağlayabilecek bir mobil aksesuar önerelim. Jabra Sport Pace kablosuz kulaklık annenizin yeni spor partneri olarak bundan böyle ona eşlik edecek güzel bir hediye olabilir. Anneniz spor salonunda veya evinizin yakınındaki parkta spor yaparken Jabra Sport Pace Wireless’ı kulağına taktığı andan itibaren, yaptığı tüm antrenmanların kaydını tutabilir, egzersiz istatistiklerini görebilir ve bir sonraki antrenman turunu planlayabilir.

Cevap bırakın