MIUI arayüzünde 13 yeni Xiaomi cihazı keşfedildi!

0

Çin menşeili teknoloji devi Xiaomi, son yıllarda oldukça aktif çalışıyor. Yazılım olarak sürekli ilerleme kaydeden üretici, aynı zamanda donanımsal ürünlerinde de hız kesmeden çalışmaya devam ediyor.

Yakın zamanda ortaya çıkan bir rapora göre Xiaomi şu anda 13 yeni model üzerine çalışıyor. Bu sızıntı kıdemli geliştiriciler tarafından MIUI arayüzünün kodlarında keşfedildi.

MIUI arayüzünde 10’dan fazla Xiaomi cihazı sızdırıldı

MIUI arayüzündeki sızdırılan; evergo, evergreen, zeus, cupid, psyche, pissarro ve pissarroprp gibi ürünler hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor. Ancak kaynaklar geriye kalan diğer modeller hakkında birkaç bilgiyi açığa çıkarmayı başardılar.

Xiaomi

Buna göre Xiaomi’nin Cygnus kod adına sahip olan modeli, 90Hz yenileme hızına, 108 Megapiksel ana kameraya ve 5x zoom ile desteklenen kamera kurulumu ile gelecek. Bunun yanı sıra cihaz delikli tasarıma sahip ekran ile donatılacak. Ancak bu ekranın AMOLED ya da LCD olacağı konusunda net bir bilgi yok.

Diğer yandan Bestla kod adındaki cihaz; Samsung GW3 sensörüne sahip 64 Megapiksel kamera ve telefoto lens ile donatılacak. Ek olarak cihaz 90Hz yenileme hızına sahip bir ekran ile gelecek selfie kamerası da bu ekranın içine gömülü olacak.

hyacinth kod adındaki akıllı telefon ise; 120Hz yenileme hızına sahip ekran ve 108 Megapiksel ana kamera gibi iddialı özelliklerle donatılacak. Lepus kod adındaki model ise 90Hz yenileme hızını destekleyen, IsoCELL GN3 50 Megapiksel ana ve 5x zoomlu telefoto lens ile gelecek.

mercury kod adındaki telefon ise; 5x zoom ve telefoto lense ek  olarak, 108 Megapiksel ana kamera ve 12 Megapiksel yardımcı sensör ile donatılacak.

Şu anda cihazlar hakkında öne çıkan bilgiler bu kadar. Ancak Çinli üreticinin bu telefonları ne zaman piyasaya süreceği, ya da hangi isimlendirmeyi kullanılacağı hiçbir şekilde bilinmiyor. Detaylar ilerleyen günlerde ortaya çıkacaktır.

 

Cevap bırakın