MIUI 13, özellikleri ile göz kamaştıracak

0

Bir süredir sızıntılar ile gündeme gelen MIUI 13 ile ilgili ilk bilgiler ortaya çıktı. 16 Aralık’ta Xiaomi 12 ailesiyle birlikte tanıtılacak arayüz, gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor.

 

Xiaomi, MIUI 13’te köklü tasarım değişikliğine gidecek

Birçok kullanıcı tarafından merakla beklenen MIUI 13 hakkında bazı detaylar paylaşıldı. Xiaomi, geliştirdiği akıllı araç özelliği ile video, oyun ve notlar gibi uygulamaları biri birine entegre edecek.

MIUI arayüzünün ilk özellikleri belli oldu

Kamera uygulamasında da değişikliğe giden şirket, kullanıcıların en son kullandığı özelliği cihaz hafızasında tutacak. Bu sayede kullanıcılar, bir sonraki kullanımda en son ayarlar ile karşılaşacak.

Yeni bir pil sıcaklığı göstergesi ve kaydırma çubukları gibi tasarım değişiklikleriyle karşımıza çıkacak arayüz, MIUI Beta geçişlerinde verileri otomatik olarak yedekleyecek. Arayüz akıcılığı konusunda oldukça fazla mesai harcayan Xiaomi, Android ve Windows işletim sistemleri arasında sorunsuz bağlantı gerçekleştiren MIUI Plus özelliğini kullanacak.

Şirket, MIUI 12 arayüzünde karşılaşılan hatalar nedeniyle eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Bu konuda da çalışma yürüten Xiaomi, daha kararlı ve sorunsuz arayüz ortaya çıkarmak için çalışmalara devam ediyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun, “Şirketimiz MIUI arayüzünü en iyi şekilde kullanıcılara sunmak için çaba gösteriyor. MIUI 13, daha iyi bir deneyime sahip olacak.” dedi.

MIUI 13 ile birlikte cihazların batarya performanslarında da ciddi değişiklikler gözlemlenecek. Xiaomi kullanıcıları 16 Aralık’ta tanıtılacak yeni arayüzü merakla bekliyor.

 

Cevap bırakın