MIUI 13 kararlı sürüm, bir modele daha geldi!

0

Xiaomi, yazılım konusundaki istikrarını sürdürüyor. Son yılllarda piyasaya sürdüğü arayüz güncellemeleriyle yüzleri güldüren üretici, diğer yandan bu güncellemeleri dağıtma konusunda da epey hızlandı. Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi 12 lansmanı ile MIUI 13 arayüzünü duyuran şirket, onlarca modelini yeni sürüme geçirdi.

Genel beta testlerinde 30 modeli MIUI 13 sürümüne yükselten Xiaomi, bazı modelleri için ise kararlı sürümü dağıtmaya başladı. Bu gruba şimdi bir yeni model daha eklendi. Xiaomi’nin geçen yılki amiral gemisi Xiaomi 11, MIUI 13 kararlı sürümü almaya başladı.

Xiaomi 11, MIUI 13 kararlı sürüme kavuştu

Xiaomi 11 serisi için MIUI 13 kararlı güncellemesi, 10 Ocak tarihinde Çin’deki kullanıcılara yayınlanmaya başlamıştı. Ancal şirket bazı problemlerden dolayı bu güncellemeyi geri çekti. Neyse ki Xiaomi 11 için MIUI 13 kararlı güncellemesi şimdi yeniden kullanıma sunulmaya başladı.

Geçen yılın iddialı modellerinden Xiaomi 11, kararlı MIUI 13 güncellemesini V13.0.5.0 yapı numarasıyla almaya başladı. Tam paket boyutu 4.4 GB olan güncellemenin, artırımlı paket boyutu ise 263 MB.

Güncelleme notlarında Xiaomi, detaylar hakkında çok fazla bilgi vermedi. Firma güncelleme günlüğünde yalnızca, sistem kararlılığını iyileştirdiğini ve akıcılığı optimize ettiğini ifade ediyor.  Ancak MIUI 13’ün özellikleri neredeyse saymakla bitmez.

Yeni bir ekosistem olan MIUI 13, Xiaomi tablet ve telefonlarda kesintisiz akışı gerçekleştirebilen Miaoxiang işlevini getiriyor. Bunun yanı sıra yeni widget’lar, duvar kağıtları gizlilik özellikleri de gelen yeniliklerden birkaçı. Ayrıca sistem kararlılığı ve akıcılığı da, yine önceki sürümlere kıyasla yüzde 40’lık bir yükseltme aldı.

Cevap bırakın