MIUI 13 ile gelecek yeni bir özellik ortaya çıktı!

0

Xiaomi’nin bir sonraki arayüzü MIUI 13 ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Halihazırda MIUI 12.5 dağıtımına odaklanan üretici, aynı zamanda beta sürümlerde yeni arayüz için hazırlıklarını da yapıyor. Bugün Çin’deki kullanıcıları için yeni günlük beta güncellemesini yayınlayan Xiaomi, bir sonraki arayüzüyle beraber getireceği yeni bir özelliği daha beta kullanıcılarına sundu.

Bilindiği üzere şirket son günlerde sistem uygulamalarını güncellemeye başladı. Birkaç uygulaması için yeni beta sürümleri yayınlayan Xiaomi, son olarak da Mi Security uygulamasını güncelledi. Güncelleme Çin’deki kullanıcılar için güvenliği sıkılaştıran yeni bir özelliği beraberinde getiriyor.

MIUI 13 ile kullanıcıların güvenliği artacak

Xiaomi, özellikle son zamanlarda gizlilik konusunda MIUI arayüzünü epey geliştirdi. Hemen hemen cihazlarına iOS ile benzer özellikleri getiren üretici, görünüşe bakılırsa MIUI 13 ile bunu biraz daha geliştirecek.

Yukarıdaki ekran resminde de görüldüğü üzere Xiaomi kullanıcıları, artık akıllı telefonlarını kapatmadan önce bir şifre girebilecek. Samsung’un One UI arayüzünde bulunan özellik ile benzerlik gösteren bu yenilik, özellikle yabancı birinin telefonunuzu kapatmasının önüne geçecek.

Şu anda Xiaomi’nin güvenlik uygulaması için getirdiği bu özellik, Çin’deki beta kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Ancak tam sunum MIUI 13 arayüzüyle beraber gerçekleşecek ve global kullanıcılarda yeni gizlilik ayarlarını cihazlarında deneyimleyebilecekler.

 

Cevap bırakın