MIUI 13 hakkında önemli gelişme! Geri sayım başladı

0

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 13 hakkında detaylar netleşiyor. Son zamanlarda sıkça gündeme gelen bu arayüz, şimdi ise farklı bir ayrıntısıyla ortaya çıktı. Kaynaklar, Xiaomi’nin MIUI 12 güncelleme yapısını durdurarak, artık MIUI 13’ü test etmeye başladığını bildirdi.

Ağustos ayında duyurulması beklenen MIUI 13, özellikle bu tarihe yaklaşırken daha fazla ayrıntısıyla sızdırılmaya başladı. Xiaomi’nin yeniliklerle dolu olması beklenen bu arayüzünün, artık yapıları üzerine çalışmaya başladığını gösteren detaylar ortaya çıktı.

Xiaomi, MIUI 13 yapıları üzerine çalışmaya başladı

Xiaomi, diğer üreticilerin aksine yazılım güncellemelerini günlük ve haftalık yayınlayan tek şirket konumunda. Dolayısıyla şirketin yeni bir arayüzü piyasaya sürülmeden önce bu beta testlerinde bazı yeni özellikleri keşfetmek mümkün.

MIUI 13

Yabancı basında çıkan haberlere göre Xiaomi’nin en son MIUI 12 yapısı 21.7.5 yapı numarasıyla piyasaya sürüldü. Yarın ise şirket 21.7.6 yapı numaralı başka bir güncelleme yayınlayacak.

İşte 21.7.6 yapı numaralı güncellemenin MIUI 13’ün ilk yapısı olacağı söyleniyor. Bunun yanı sıra Xiaomi’nin, 7 Temmuz ile 16 Temmuz’a kadar güncellemeleri askıya alacağı da sızıntılar arasında. Tüm bunlar MIUI 13’ün hazırlıklarının yapıldığını ve Ağustos ayında piyasaya sürüleceğinin en iyi kanıtı olabilir. Peki Xiaomi’nin yeni arayüzü ne gibi özellikler sunacak?

Çinli üreticinin bir sonraki arayüzü MIUI 13, her zaman olduğu gibi yine görsel değişiklikler ile gelecek. Animasyon ve duvar kağıtlarında yeni özelleştirmeler sunması beklenen bu arayüzün, aynı zamanda daha akıcı ve kusursuz bir kullanıcı deneyimi de getirmesi bekleniyor.

 

 

Cevap bırakın