MIUI 13 güncellemesi telefonları adeta coşturacak!

0

Xiaomi’nin bir sonraki arayüzü hakkında sızıntılar artmaya başladı. Bir süredir çıkış tarihi ve pek çok ayrıntısı ile ortaya çıkan MIUI 13, şimdi ise kullanıcıların merakla beklediği bir özellikle ortaya çıktı.

Birkaç ay önce bazı kaynaklar, Xiaomi’nin yeni sanal bellek üzerine çalıştığını iddia etmişti. Bu iddiaların ardından şimdi de Çinli kaynaklar aynı özelliğin dahili olarak test edildiğini ifade etti.

MIUI 13 ile sanal RAM özelliği geliyor

Çinli üreticinin bir sonraki arayüz güncellemesi, söylentilere göre Mi Mix 4 amiral gemisi ile beraber Ağustos ayında piyasaya çıkacak.

MIUI 13

MIUI 13 ile ilgili sızıntılar ardı ardını kovalarken, bugün buna bir yenisi daha eklendi. Öne çıkan  son raporlara göre  MIUI 13, sanal bellek teknolojisiyle test ediliyor. Sızıntıyı yapan kaynaklara göre bu işlev, özel bir anahtar aracılığıyla etkinleştirilip devre dışı bırakılabilir.

Yıllardır Android işletim sistemine sahip cihazlarda RAM kullanımı sorun olmuştur. Apple kullanıcıları bu konuda çok fazla sorun yaşamazken, Android kullanıcıları bazen 6 GB RAM’i bile yetersiz bulabiliyor. Ancak Vivo ve OPPO gibi artık Xiaomi’de buna bir çözüm geliştiriyor.

MIUI 13 ile birlikte sizlerde akıllı telefonlarınızda sanal bellek oluşturarak mevcut RAM’i artırabilir, bu sayede cihazın daha akıcı ve hızlı çalışmasını da sağlayabilirsiniz.

Xiaomi, kullanıcıların merakla beklediği bu arayüzü muhtemelen lansman sonrasında beta olarak piyasaya sürecektir. Son raporlar ise bu tarihin en az Ağustos ayı olacağını işaret ediyor.

 

 

Cevap bırakın