MIUI 13 çıkış tarihi hakkında yeni gelişme!

0

Xiaomi’nin merakla beklenen MIUI 13 arayüzü hakkında haberler durmaksızın gelmeye devam ediyor. Çinli üretici şu anda MIUI 12.5’i desteklenen son modellere ulaştırırken, öte yandan da MIUI 13’ün hazırlıklarını sürdürüyor.

İlk olarak Ağustos ayında Mi Mix 4 ve Mi Pad 5 ile beraber piyasaya sürüleceği söylenen MIUI 13 arayüzü, bu kez de şirket yetkilileri tarafından tekrar dile getirildi.

MIUI 13, Ağustos ayında çıkmayabilir

Daha önce Çinli kaynaklar, Weibo üzerinden MIUI 13’ün beklenenden erken tanıtılacağını belirtmişti. Daha sonra ise MIUI 13 arayüzünden birkaç ekran görüntüsü de sızdırılarak bu iddiaları destekledi. Fakat kısa süre önce Xiaomi Halkla İlişkiler Bölümünden Wang Hua, yeni arayüz güncellemesinin Ağustos ayında tanıtılmayacağını ifade etti.

Bu bağlamda Xiaomi’nin yeni Mix 4 amiral gemisi ve Mi Pad 5 tableti, kutudan direkt olarak MIUI 13 ile çıkmayacak. Ancak bu güncelleme piyasaya sürüldüğünde her iki modelde yeni arayüze kavuşan ilk şanslı telefonların arasında yer alacak.

Mi Mix 4 özellikleri netleşiyor

Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre Mi Mix 4, ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk Xiaomi telefonu olarak piyasaya sürülecek. İşlemci tarafında gücünü Snapdragon 888 Plus yonga setinden alması beklenen bu telefon, aynı zamanda kavisli tasarıma ve en az 120Hz yenileme hızına sahip bir panel ile donatılacak.

Çinli üreticinin hem yeni Mix serisi akıllı telefonu, hem de üç yıl aradan sonra duyuracağı Mi Pad 5 tableti, Ağustos ayında düzenlenecek etkinlikte lanse edilecek. Ancak merakla beklenen MIUI 13 arayüzünün daha ileri bir zamanda duyurulması bekleniyor.

Cevap bırakın