MIUI 12.5 kararlı sürüm, bütçe dostu bir modele daha geldi!

0

Xiaomi, MIUI güncellemelerine hız kesmeden devam ediyor. Çinli üretici halihazırda Android 12 testlerini gerçekleştirirken, bir yandan da MIUI 12.5 ve bunun gelişmiş sürümünü dağıtmaya odaklanmış durumda.

Çinli üretici Mix 4 lansmanın da MIUI 12.5 Enhanced sürümünü duyurdu. Şu anda desteklenen modeller yeni güncellemeye kavuştu ve almaya da devam ediyor. Ancak mevcut MIUI 12.5 güncellemesi de sıradaki bütçe dostu modeller için dağıtım aşamasında. İşte güncelleme bu kez de giriş seviyesi Redmi 8A için piyasaya sürüldü.

Redmi 8A, MIUI 12.5 güncellemesini aldı

Xiaomi’nin uygun fiyatlı modellerinden Redmi 8A, uzun bir aranın ardından MIUI 12.5 kararlı sürümüne kavuştu. Güncelleme V12.5.1 yapı numarasıyla gelirken, ayrıca pek çok iyileştirme ve yeniliği de beraberinde getiriyor.

Güncelleme günlüğüne göre Redmi 8A için yayınlanan MIUI 12.5 sürümü, Android Gesture Turbo ve birçok özelliği telefona sunuyor. Akıcılık konusunda iyi bir sevide olan MIUI 12.5, Redmi 8A’nın işleme gücünü 20 kata kadar artırıyor. Sorunsuz ve akıcı sistem kullanımına ek olarak güvenlik yaması sürümü de yine güncelleniyor. Çinli üretici bu güncellemeyle birlikte güvenlik yamasını, 2021/08 olarak yükseltti.

MIUI 12.5 arayüzü, yeni bir ışık konusu hareket efekti mimarisini beraberinde getiriyor. Sürükleyici yarı saydam hareket bulanıklığı, yeni süper duvar kağıtları, güncellenen bildirim sesleri ve daha hassas titreşim dokunuşu MIUI 12.5’in dikkat çeken yeniliklerinden.

Redmi 8A için MIUI 12.5 güncellemesi, şu an sadece Çin’deki kullanıcılara sunuldu. Güncellemenin global olarak herkese çıkması ise birkaç haftayı bulabilir.

Xiaomi kullanıcıları müjde! Android 12 Global Sürüm Geliyor

Cevap bırakın