MIUI 12.5 güncellemesi, Mi 11 kullanıcılarını çileden çıkarıyor

0

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12.5 desteklenen modellere ulaşmaya devam ediyor. Şu anda orta seviye modeller bu güncellemeyi alırken, Mi 11 serisi gibi amiral gemisi telefonlar ise yeni özellikler içeren başka güncellemeler alıyor.

Ancak MIUI 12.5’in son sürümleri bazı kullanıcılarda can sıkmaya başladı. Özellikle Mi 11 sahipleri dokunmatik ekranla ilgili şikayetlerini dile getirirken, şimdi ise başka bir sorun kullanıcılar arasında epey tartışmalara yol açtı.

Mi 11 kullanıcıları ekran yenileme sorunuyla karşı karşıya

Xiaomi, geçtiğimiz haftalarda Mi 11 kullanıcılarına MIUI 12.5’in yeni bir sürümünü yayınladı. Ancak yayınlanan  bu güncelleme,  ekran yenileme hızını kullanıcı 120Hz seçse bile 60Hz’e düşürmeye başladı.

Xiaomi Mi 11

Bu durumu yanıtsız bırakmayan Xiaomi yetkilileri, Mi 11’de yaşanan olayın hatadan  ibaret olmadığını, yalnızca MIUI 12.5’e eklenen yeni bir özellik olduğunu ifade etti. Şirket pil ömrünü daha fazla uzatmak için cihazlara 60Hz kısıtlamasını getirdi. Ancak yetkililer bunun görüntü kalitesini ve görsel algıyı hiçbir şekilde etkilemediğini de belirtti.

Şu anda kullanıcılar manuel olarak 120Hz’i seçse bile, MIUI 12.5 ile gelen yeni özellik bunu otomatik olarak 60Hz’e düşürüyor. Şirketin geliştirdiği bu özelliğin bir sonraki güncellemede kaldırılıp kaldırılmayacağı bilinmiyor. Ancak kullanıcılar bu durumdan memnun olmadığı için Çinli üretici yüksek ihtimalle 60Hz kısıtlamasını kaldıracaktır. Ya da muhtemelen bu işlevi otomatik olacak şekilde yeniden güncelleyecektir diye tahmin ediyoruz.

 

Cevap bırakın