MIUI 12.5 Enhanced sürümü, popüler modelde sorun yaratıyor!

0

Xiaomi, geçtiğimiz ay düzenlediği etkinlikte MIUI 12.5‘in gelişmiş sürümünü duyurdu. Akıllı telefonlar için daha stabil bir deneyim vaat eden bu arayüz, MIUI 12.5 Enhanced ismiyle piyasaya sürüldü ve onlarca modele de ulaştı.

Çinli üretici kısa süre önce, MIUI 12.5 Enhanced güncellemesini küresel olarak da kullanıma sundu. Ancak güncellemeyi alan popüler modellerden biri, can sıkan yeniden başlatma sorunlarıyla gündeme geldi.

MIUI 12.5 Enhanced yüklü POCO F3, yeniden başlatma sorunuyla karşı karşıya

MIUI 12.5 Enhanced güncellemesi, geçtiğimiz haftalarda küresel olarak yayımlandı ve ilk olarak; Mi 11 Ultra, POCO F3 gibi modellere ulaştı. Şirket başlangıçta bu güncellemenin küresel olarak dördüncü çeyrekte ulaşacağını söylese de, sürpriz şekilde yeni arayüzü kullanıcılara erken ulaştırmaya başladı.

MIUI 12.5 Enhanced sürümünün kesinlikle fark yaratan bir performans sergilediğini söyleyebiliriz. Lakin bu, cihazların tamamen sorunsuz olacağını göstermiyor. Zira yakın zamanda bu güncellemeyi yapan POCO F3 kullanıcıları, telefonların arada bir kendi kendine yeniden başladığını belirtti.

Şu anda sorunun neyden kaynaklandığı tam olarak tespit edilemedi. Ancak bazı kullanıcılar geçici bir çözümün olduğundan bahsediyor. Eğer sizler de  V12.5.3.0.RKHMIXM yapı numaralı güncellemeyi cihazlarınıza yüklediyseniz, olası yeniden başlatmalara karşı bazı işlevleri kapatmanız gerekecek.

Örneğin şirketin kısa süre önce piyasaya sürdüğü bellek genişletme işlevini devre dışı bırakmak bu sorunu geçici de olsa çözüyor. Ayrıca bazı kullanıcılar otomatik parlaklığın kapatıldığında da sorunun çözüldüğünü belirtiyor.

Cevap bırakın