Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımMisfit Shine ile sporda giyilebilir teknoloji

  Misfit Shine ile sporda giyilebilir teknoloji

  Sağlıklı yaşamın en temel unsurlarından biri aktif spor yaşamıdır. Eğer ki profesyonel anlamda bir sporcu değilseniz birkaç sene öncesine kadar teknolojiden tam olarak faydalanmanız için bir neden yoktu. Performans artırmak yöntemlerinden biri olarak kullanılan teknolojik izleme yöntemleri ve gündelik spor arasındaki kopukluk her geçen gün ortadan kalkıyor. Giyilebilir teknoloji terimi hayatımıza biraz da markaların dayatmasıyla girdiğinden beri farklı özelliklerde ürünler hayatımıza girdi.

  Misfit-Wearables-Shine

  Misfit Shine

  Kişisel amaçlı kullanımların başında gelen Misfit Shine sadeliği ile dikkat çekiyor. Ürün yürüdüğünüz mesafeyi, yaktığınız kaloriyi ve uyku kalitenizi ölçüyor. Son derece hafif olan ürün saat piliyle çalışıyor ve yaklaşık dört ay boyuna şarj derdiyle uğraşmıyorsunuz. Tasarımda sadelik ve sağlamlığa ağırlık veren geliştiriciler sadece tek bir düğme koyarak radikal bir karar almış. Bluetooth üzerinden telefonunuzla iletişim kurup verileri eşleştiren üründe tek tuş olması aslında artı. Bu tip ürünlerde önemli olan spor esnasında onun var olduğunu unutmak. Akıllı telefonların işlev kazandığı birkaç sene öncesini hatırlayalım. Benzer fitness uygulamalarını takip amaçlı programlar o zaman da vardı ancak telefonu kola takmak için aparat satın almak gerekiyordu. Spor yaparken kolunuza bağlı bir telefonun olması dikkat dağıtıcı bir unsurken artık bu tip ürünler hiç rahatsız edici değil. Uçak teknolojisi ve alüminyum malzemeden üretilen Misfit Shine ile 50 metre derine inebiliyorsunuz. Dolayısıyla su geçirme gibi bir derdiniz yok.

  Motivasyonun Gücü

  Spordan kaçmak için üreteceğiniz bahanelerin sayısı her zaman spor yapmak için olanları sayıca katlar. Giyilebilir teknoloji ürünleri de hem spor yapma nedeni hem de yapmamak için bahane olabilir. Misfit bu anlamda sizi spor yapmaya teşvik etmek için elinden geleni yapıyor. Hafif oluşu, sağlamlığı ve su geçirmemesi dışında bir diğer artısı da şık olması. Şıklık ve spor arasında ilk bakışta bir bağlantı göremiyorsanız spor markalarının moda ile her geçen gün artan bağlantısını incelemenizi öneririz. Misfit Shine kutusunun içinde yer alan esnek bileklikle el ve ayak bileğinize bağlanabiliyor. İsterseniz kolye olarak da ürünü takabiliyorsunuz. Bir de farklı renk seçenekleri işin içine girince Misfit Shine tarz olarak önemli bir boşluğu dolduruyor. Yazılım tarafına geldiğinizde ürün sizin günlük, haftalık ve aylık hedefleriniz doğrultusunda hedeflerinizi yakalamanız için uyarılarda bulunuyor. Yani bir nevi, “Daha hızlı koş, pes etme, acı yok” dijital şekilde bağıran bir trainer’ınız varmış gibi düşünebilirsiniz. Yine de yazılımın biraz daha kapsamlık olmasını ve aktivitelerinizi daha detaylı analiz etmesini beklerdik. Bir de rakip ürünlerin sunduğu karşılaştırma özelliği Misfit Shine’da eksik. Daha fazla kullanıcısı olan ünlü markalarda arkadaşlar arası rekabet daha zevkli hale gelirken Misfit Shine’ın sadece kendi programıyla çalışması nedeniyle biraz yalnız kalabilirsiniz.

  Fiyatı: 350 Lira

  leather-band21 maxresdefault

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN