Mini mini notebook GPD Pocket ile tanışın

0

thaaxcxhf2g0tkusbiml

Mobilitenin geldiği noktanın pek de tartışmaya açık olduğu söylenemez. Ulaşılan 2 milyarın üzerindeki tablet ve akıllı telefon sayısı, Windows ultrabook’lar, Apple MacBook gibi son derece kompakt notebook’ların ulaştığı satış rakamları son derece önemli ‘trend’ göstergeleri.

Her yere taşınabilir cihazlar ve her zaman ‘online’ kalmanın büyük önem taşıdığı günümüzde bazı teknoloji markalarının sınırların çok ötesinde ürünler sunduğu görülüyor. İşte bu ürünlerden biri GPD Game Console adlı Çin merkezli şirketin GPD Pocket adlı notebook’u…

Bu notebook, şimdiye kadar üretilmiş en küçük modellerden biri aynı zamanda. Bir dönemin popüler bilgisayarları olan netbook’ları anımsatan GPD Pocket’ın kısa süre içinde satışa sunulması hedefleniyor. Teknik ve tasarım odağındaki detayları bir hayli ilginç…

Ekran_Resmi_2017-04-24_17_55_38

18.5 mm kalınlık ve 480 gram ağırlık, modelin ultra kompakt görünümünün arkasındaki veriler.

Corning Gorilla Glass kaplı, 7 inçlik 1080 x 1920 piksel çözünürlüklü ekranla gelen GPD Pocket, 4 çekirdekli işlemci, Intel HD Graphics 405 grafikler, 8 GB RAM, 128 GB depolama alanı ve Ubuntu 16.04/Windows 10 işletim sistemi alternatifleri öne çıkan detaylar arasında.

7000 mAh pil kapasitesine sahip olan model, 12 saat şarj dayanıklılığı vaat ediyor. Arabirim tarafında ise USB 3.0, micro HDMI ve USB Type C bulunuyor.

Cevap bırakın