Minecraft’ta bir ekip Orta Dünya’yı inşa etti

0

Minecraft’ta bir ekip, 10 yıldır süren bir çabanın ardından Yüzüklerin Efendisi dünyasını inşa etmeyi başardı. Orta Dünya’nın görkemi adım adım ve zorlukla kuruldu…

Minecraft topluluğu yaptığı mükemmel eserlerle insanları şaşırtmaya devam ediyor. Bunlardan sonuncusunda oyuncular birlikte, J. R. R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi eserinde anlattığı Orta Dünya’yı blok blok inşa ettiler. Söz konusu ‘eser’ bir sunucuya girilerek gezilebiliyor.

Orta Dünya’nın en önemli yerleri ve arada kalan bölgeler oyunda yeniden tasarlandı. Bu sunucuya giren oyuncular Shire’da gezebiliyor, Moria’nın derinlerini ziyaret edebiliyor. Minas Tirith gibi yapılar da sunucuda yer alıyor.

Zor bir inşa süreci…

Bloklara dayalı sandbox oyunda fantastik dünyanın tamamını inşa etmek hiç de kolay değil. Özellikle de inşa ekibinin 2009 yılında bugün oyun içindeki ekipmanlarının büyük bir kısmına sahip olmadığını göz önüne alındığında.

Eskiden bu araçların olmadığı zamanda insanların blokları teker teker saydıklarını söyleyen oyuncular, o dönemin büyük bir kaos ile geçtiğini belirtti. Ayrıca harita kişiselleştirme özelliği de o dönemde henüz yoktu. Yani orman olan bir bölgede Orta Dünya’da dağ varsa oyuncular ormanı yok edip yerine dağ inşa ediyordu.

Cevap bırakın