Minecraft: Story Mode 27 Ekim’de gelebilir!

0

minecraft-story-mode

Tüm zamanların en çok satış gerçekleştiren üç oyunundan biri olan Minecraft için konu açık dünya konseptine bağlıdır. Oyun içinde her türlü şeyin inşa edilmesi mümkün ve yapılabileceklerin herhangi bir sınır da bulunmamaktadır. Popüler yapım için 2014 yılı sonunda yapılan bir duyuru ise Minecraft için bir hikaye moduna işaret etmiş, kısa ama çarpıcı tanıtım videosu ilgi uyandırmıştı. Ancak Minecraft: Story Mode (Hikaye Modu) adıyla geleceği belirtilen yapım için belirtilen bir tarih aralığı (örneğin 2015 4. çeyreği, vb) şimdilik yok. Buna karşın ilginç bir bilgi açığa çıkmış durumda.

Minecraft: Story Mode için ABD’nin önde gelen online alışveriş sitelerinden birinde (Amazon), oyunun satışlarına başlanılacak günün 27 Ekim 2015 olarak belirlendiği ortaya çıktı. Listeleme kayıtlarında fark edilen bu bilgi, çok yüksek bir olasılıkla beklenen yapımın Kuzey Amerika için çıkış tarihi durumunda. Öte yandan Avrupa’da söz konusu tarihin 30 Ekim olabileceği belirtiliyor.

minecraft-story-mode

Avrupa’ya 30 Ekim’de geliyor

Amazon Birleşik Krallık, ABD listelemelerinden üç gün sonrasında yeni Minecraft oyununun satışlarına başlanacağına işaret ediyor. Şimdiye kadar gerek yapımın dağıtımcısı gerekse diğer resmi taraftlardan herhangi bir doğrulama gelmiş değil. Ancak Minecraft: Story Mode, 27 Ekim 2015 tarihi itibarıyla oyun severlerle buluşmaya başlayacak gibi görünüyor. Bilginin önümüzdeki günlerde netlik kazanması da bir diğer beklenti durumunda.

minecraft-story-mode

Minecraft filmine de işaret edecek

Alışılmış Minecraft deneyimine farklı bir bakış açısı getiren hikaye modu, oyunun size sunduğu bir evrende, önceden belirlenmiş bölümlerin aşılması şeklinde gelişecek. Story Mode’un bir diğer önemli emaresi ise 4 yıl içinde vizyona hazır hale geleceği bildirilen Minecraft filmine ilişkin çeşitli sinyalleri de içerecek olması. Oyun dünyasına dair gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın