Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiMinecraft sadece erkeklere hitap etmiyor!

  Minecraft sadece erkeklere hitap etmiyor!

  minecraft-windows-10

  Tüm zamanların en çok oynanan yapımlarından Minecraft, her ne kadar yavaş yavaş eskimeye başlasa da dünya genelinde hayal gücünün olduğu her noktada tutkuyla deneyimlenmeye, heyecanını korumaya devam ediyor. New York Times’ın haberine göre Minecraft, her fün 10 bin adetlik satış ortalamasına sahip ve bu veri, kimi oyunlarının toplam satışlarına yakın bir göstergeyi ortaya koyuyor. Yayınlanan yeni bir rapor ise Minecraft oynayan kimselerdeki merak edilen bir istatistike, kadın-erkek oranlarındaki dağılıma işaret ediyor. Sürpriz sonuçların söz konusu olduğunu baştan söylemek gerek…

  Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre günümüzdeki Minecraft oyuncularının yüzde 40’ı kadın. Bu sansasyonel oran, ‘oyun erkek işi’ algısının yüksek olduğu oyun pazarında adeta ışıl ışıl parlıyor. Kadınların da video oyunlarına ne denli ilgi gösterdiğine dair önemli parametreler arasında yer alıyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi Minecraft, en çok satan oyunlar arasında ve milyonlarca kadının da bu çarpıcı oyunu keyifli oynadığı anlaşılıyor.

  minecraft-10-700x393

  Ortalama yaş da şaşırttı

  Rapordaki bir diğer ilgi çekici veri de oyuncuların yaş ortalaması ile ilgili. Oyun severlerin yaş ortalamasının 28-30 olduğu kaydediliyor. Bu da yine oyun dünyası açısından Minecraft’ın ortalamanın üzerinde bir yaş grubuna hitap ettiğini gösteriyor.

  Haberin devamında uzun zamandır haberlere konu olmayan Minecraft’a ilişkin keyifli bir videoyu izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

  [vsw id=”MmB9b5njVbA” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN