Minecraft oyuncularının sayısı 112 milyonu geçti

0

Son yıllarda PlayerUnknown’s Battlegrounds, Fortnite, Pokemon Go ve Roblox gibi popüler oyunların çıkmasına rağmen Minecraft hızla büyümeye devam ediyor…

Microsoft tarafından satın alınan ve tüm dünyada milyonlarca oyuncu sayısına sahip olan Minecraft’ın aylık 112 milyon aktif oyuncu sayısını geride bıraktığı duyuruldu. Yaklaşık 10 yıllık bir oyun olmasına rağmen hızla büyümeye devam eden Minecraft, Microsoft tarafından 2014 yılında satın alınmıştı.

Yaklaşık 2,5 milyar dolar karşılığında Microsoft çatısı altına giren Minecraft, bu tarihten itibaren oyuncu sayısını da hızla arttırdı. Aralık 2017 sonunda aylık 74 milyon ve Ekim 2018’de 92 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip olan oyun şuanda 112 milyon aktif oyuncu sayısını geçmiş durumda.

Minecraft hızla büyümeye devam ediyor

Business Insider internet sitesine açıklama yapan Microsoft yetkilileri, Minecraft’ın oyuncu sayısını geçtiğimiz yıla göre 20 milyon arttırarak şu anda aktif 112 milyon aylık oyuncuya sahip olunduğunu kaydettiler. Son yıllarda PlayerUnknown’s Battlegrounds, Fortnite, Pokemon Go ve Roblox gibi popüler oyunların çıkmasına rağmen Minecraft hızla büyümeye devam ediyor.

Öte yandan önümüzdeki dönemde tanıtılması beklenen Minecraft Earth adlı oyun ile birlikte aktif oyuncu sayısının daha da artabileceği belirtiliyor.

Mobil cihazlar için arttırılmış gerçeklik tabanlı oyun deneyimi sunan Minecraft Earth, beta olarak kullanımına sunulurken tüm meraklılarına bu yılın sonunda açılması bekleniyor.

Oyun dünyasına dair diğer öne çıkan gelişmeler için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın