Minecraft Market’in büyümesi devam ediyor

0

Minecraft Market üzerinden Kasım ayı içerisinde 4 milyon 566 bin 13 adet yükleme gerçekleştirildi.

Dünyanın birçok ülkesinde Noel tatili var ve bunun alışılagelmiş bir sonucu olarak gerçek dünyada kardan adam yapmak yerine video oyunlarına ayrılan geniş saatler söz konusu. Sayısız yeni oyunun oynanmakta olduğu bu dönemde Minecraft, dikkat çekici bir veriyle gündemde öne çıkmayı başardı. Resmi açıklamaya göre geliştiricilerin sunduğu çeşitli içeriklerin satın alınabildiği Minecraft Market üzerinden Kasım ayı içerisinde 4 milyon 566 bin 13 adet yükleme gerçekleştirildi. Ekim ayında 2 milyon 255 bin 888 yükleme vardı, yani –tatil dönemi ile birlikte- 2 kata varan bir artış kaydedildi.

Öte yandan Minecraft, en çok indirilen eklentiler de duyurdu. Inspiration Island by Minecraft en çok indirilen oyun ek içeriği oldu.

Ücretsiz içerikler…

Bu arada Minecraft Market’te şu anda bir hediye zamanı yaşanıyor, Season of Giving adı verilen ve 20 Aralık 2018’de başlayan dönemde birçok oyun içi içerik indirimli fiyatlarla ve az sayıda içerik de ücretsiz olarak sunuluyor.

Minecraft Market, oyunlarını ilginç şekillerde farklılaştırmak isteyenler için önemli bir platform maiyetinde. Üstelik burada gerçekleştirilen alışverişlerle patch yapımcılarına ciddi miktarda gelir sağlanıyor, elbette kazancın önemli bir kısmı da oyunun arkasındaki Mojang’a gidiyor. Mojang, yapılan her alışverişten yüzde 50 pay alıyor.

Cevap bırakın