Minecraft ile meydana getirilen sanat eseri

0

 minecraft_pocket_edition_v0_10_4

Konsol, PC ve mobil platformlardaki en gözde oyunlardan biri de şüphesiz Minecraft. Küçük blokların üst üste, yan yana yerleştirilmesi; çeşitli blokların kesilip biçilerek şekillendirilmesi ile meydana getirilen alternatif bir dünya ise bu fenomen oyunun teması durumunda.

Minecraft, hayal gücü ile doğrudan ilgisi bulunan bir yapım ve kimi örneklerde çok yüksek seviyelerdeki hayal dünyalarının oyundaki yansımalarına tanıklık ediliyor. Aylarca üzerinde çalışılan bloklarla neredeyse bire bir ölçekte ülkeler meydana getiriliyor. Bunun örnekleri ile daha önce karşılaşıldı ve tüm dünyada hem ses getirdi hem de büyük ilgi gördü bu tür oyuncuların Minecraft serüvenleri. Minecraft oyununa dair devasa yapıların sınırı olmadığını gösteren yeni bir örnek daha günyüzüne çıktı.

Bir diğer video oyunu Starcraft’ı konu edinen Minecraft oyuncusu, tam 23 haftalık bir uğraş sonucunda yaklaşık 1 milyon 290 bin blok kullanımı ile uçsuz bucaksız bir sanat eseri meydana getirmeyi başardı. Şimdiye kadar Minecraft üzerinden oluşturulan en büyük piksel-art olan çalışmasını, hem hobi hem de bir bağış kampanyası için gerçekleştiren oyun sever, Minecraft eserine ilişkin yapım aşamasındaki son anları da Twitch üzerinden canlı olarak yayınladı.

YouTube üzerinden izlenebilen bu görüntüleri haberin devamında görebilirsiniz. İyi seyirler.

Cevap bırakın