Minecraft için dev grafik güncellemesi geliyor

0

Geçtiğimi Haziran ayında Microsoft, Minecraft için geniş bir grafik güncellemesi yapacağını duyurmuştu. Tarihin en çok satan oyunlarından biri olan Minecraft için gelecek bu güncelleme ile beraber oyuna ilk kez 4K grafikler ve kaplamalar gelecek.

Üstelik bu destekle beraber hem Xbox One X hem de PlayStation 4 Pro da 4K olarak desteklenmiş olacak. Normalde güncellemenin sonbahar aylarında, One X’in çıkışıyla gelmesi bekleniyordu ama anlaşılan biraz daha beklemek zorunda kalacağız.

minecraft

Minecraft resmi olarak bildiri yayınladı

Şirketin resmi blogunda yapılan açıklama ise şu şekilde:

Super Duper Graphic paketini elbette sizlere sunmak istiyoruz. Normalde size duyurduğumuz gibi bu 2017 yılının sonralarında sizlere bu güncellemeyi yayınlamayı planlıyorduk. Ne yazık ki halen yapmamız gereken çok fazla iş var ve bu yüzden 2017 çıkışı pek mümkün görünmüyor. 2018‘in hemen başında Super Duper hakkında sizleri yeniden bilgilendireceğiz.”

Şimdilik 4K güncellemesi için biraz daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor. Bakalım 2018‘de oyuna bambaşka bir çehre kazandıracak grafik geliştirmelerini görebilecek miyiz?

Cevap bırakın