Minecraft: Dungeons geliyor!

0

Oyun, görsel açıdan bakıldığında standart bir Minecraft oyunu olsa da, oynanış yönüyle çok farklı bir deneyim sunacak…

Kendisine oyun dünyasının efsaneleri listesinde çok rahat bir şekilde yer bulan ve aktif bir şekilde milyonlarca oyuncuya sahip olan Minecraft, yeni bir oyunla karşımıza çıkıyor. Yeni oyunda da özgürlük hissini sonuna kadar yaşayacağız! Oyunun ismi ise Minecraft: Dungeons olacak.

Mojang’ın geliştirdiği oyun, zaman içerisinde tüm platformları destekler hale geldi. Özellikle de 2011 senesinde mobil oyun piyasasına giriş yaptıktan sonra oyunun yükselişi çok büyük bir ivme kazandı. Ayrıca oyuna getirilen yenilikler de oyuncuların heyecanının diri kalmasını sağladı.

Yeni Minecraft: Dungeons, farklı sınıflara sahip karakterleri kontrol imkanı sunacak. Zindanlarda tek kişi ya da dört kişiye kadarki gruplarımızla girişeceğimiz maceralar oyunun aksiyon seviyesini oldukça artıracağa benziyor.

Oyun görsel açıdan bakıldığında standart bir Minecraft oyunu olsa da, oynanış yönüyle çok farklı bir deneyim sunacak. Dungeons’da görevlerle, karakterlerle ve düşmanlarla dolu bir dünyaya adım atmış olacağız.

Dört oyuncuyu aynı anda oynatan çevrimiçi ortamı ise oyuncuları oldukça heyecanlandırıyor.

Oyunun piyasaya çıkış tarihi de nihayet belli oldu. Mojang’ın sahibi Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre, Minecraft: Dungeons Nisan 2020’de satışa sunulacak. Oyun Xbox One ve PC’ye ek olarak, PlayStation 4 ve Nintendo Switch desteği de içerecek.

Cevap bırakın