Mikro-akıllı telefon ile tanışın

0

Ekran_Resmi_2017-03-31_21_15_52Akıllı telefon ekranlarının hızla büyüdüğü günümüzde inanılmaz küçüklükteki ekranı ile dikkat çeken bir cihazın detayları kamuoyunda yer buldu. Posh Mobile Micro X model ismine sahip akıllı telefon, sadece 2.4 inç ekrana sahip. Bu yönüyle en küçük akıllı telefon modelleri arasında yer alıyor. Üstelik başka yetenekleri de var…

Cihaz, tahmin edileceği üzere iddialı donanım özellikleriyle gelmiyor, ancak şu bir gerçek ki dijital/iletişimsel ihtiyaçları karşılamayı da biliyor. Üstelik Çift SIM’li.

Android 4.4 KitKat işletim sistemi ile gelen akıllı telefonun ekranı LCD yapıda. Avuç içine sığabilen boyutlarına bakmayın, içerisinde bolca donanım argümanı bulunuyor.

512 MB RAM, 1 GHz maksimum saat hızına sahip MediaTek 6572 işlemci, 650 mAh pil kapasitesi bu özellikleri arasında öne çıkıyor. Hem ön hem de arka kameraya sahip olduğunu da belirtelim. Arka kamerası ile 2 MP fotoğraf çekiyor, ön kamera ise VGA çözünürlüklü görseller sağlıyor. 4G HSDPA+ ağ desteği, HSDPA, microUSB şarj, diğer özellikler arasında konumlanıyor.

Akıllı telefonun 120’ye yakın ülkede çalıştığı belirtilirken satış fiyatının ise sadece 55 dolar olacağı kaydediliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın