Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımMicrosoft’un hibrit bilgisayarı Surface Book ile tanışın

  Microsoft’un hibrit bilgisayarı Surface Book ile tanışın

  surface-book-3

  Bazen tasarım sizi hiç olmadığınız noktalara taşır. Düşünürsünüz, tuhaf hislerle sadece bakarsınız, etkilenirsiniz… Açıkçası hibrit bilgisayarlarda görsel duyguları körükleyen büyük bir potansiyel olduğu hep düşünülmüştü ve evet, bazı aygıtlar gerçekten endüstriyel mühendislik açısından övgüyü hak etti. Ancak Microsoft, ilgili kategorideki en yeni modeli Surface Book ile sanki çıtayı biraz yukarı çekmeyi başardı. Teknoloji şirketi, 6 Ekim 2015 tarihinde, model adını az önce okuduğunuz Windows 10’lu yeni nesil hibrit bilgisayarını tanıttı. Sofistike ve özgün bir hibrit…

  surface-book

  Polikarbon plastik kasası ve eşsiz tasarım örneklerinden birini sunan menteşe yapısı ile ekranı 360 derece dönebilen hibrit model, 3000 x 2000 piksel çözünürlüklü 13.5 inç ekrana sahip. Gerektiğinde bir dizüstü bilgisayar olarak kullanılabiliyor, ekranının katlanması ile tablete dönüşüyor. Elbette bu form ile beraber çok hafif bir tablet olarak karşınıza çıkmıyor.

  surface-book-2

   

  Genel olarak mobilitenin ön planda tutulduğu modelin dokunmatik ekranı, arkadan aydınlatmalı klavyesi, 12 saate varan pil ömrü, Surface Pen adlı dokunmatik ekran kalemi, 8 megapiksel arka/5 megapiksel ön kamerası ile dikkat çekiyor. 128, 256, 512 ve 1 TB depolama seçenekleri; 8 veya 16 GB GDDR5 RAM, Nvidia GeForce grafikler ve Intel Core i5 ve i7 işlemci alternatifleri ile geliyor.

  surface-book-4

  Microsoft, yeni Surface Book ile daha iyi pil ömrü, daha fazla güç ve oyun için daha fazla performans vaat ediyor. Fiyatlar ise ABD için 1499 dolardan başlıyor, en üst modelin fiyatı ise 2699 dolar. Türkiye için ise fiyat ve satış tarihine ilişkin bilgiler henüz açıklanmış değil. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN