Microsoft’tan yeni bir sürpriz

0

Microsoft’ta sürprizlerin ardı arkası kesilmiyor, bu kez de Windows 10 Mobile güncellemesi geldi… İşte detaylar…

Microsoft, yazılım ekosisteminin öne çıkan teknoloji üreticileri arasında yer alıyor. Şirketin sunduğu en son masaüstü işletim sistemi Windows 10 ve beraberindeki mobil versiyon Windows 10 Mobile, geçtiğimiz yıllarda yayınlandı. Yoğun ilgi gören işletim sistemi versiyonları, çoğu otoritenin ve kullanıcıların beklentisini karşılarken yüz milyonlarca cihazda kullanılmaya başlandı.

Öte yandan Microsoft’un mobil cihazlara yönelik politikası uzun süre kafa karışıklığına neden oldu. En nihayetinde ise teknoloji şirketi, bu kapsamdaki kullanıcılarının da yüzlerini güldürmeyi başardı ve çeşitli güncellemeler sundu. İşte bu güncellemelerin en yenisi de kısa süre önce geldi…

Microsoft, mobil kullanıcılarına yönelik yeni toplu güncelleme duyurusu yaptı. 15254.597 yapı numarasına sahip sürüm Fall Creators Update’in (sürüm 1709) kurulu olduğu akıllı telefonlar için geçerli.

Tabii ki bu güncellemeyle yeni özellikler vaad edilmiyor. Yalnızca mevcut güvenlik risklerinin önüne geçmek ve birtakım bug’ları ortadan kaldırmak amacıyla sunulduğunu söylemek mümkün. İşletim sistemi, 10 Aralık 2019 itibariyle desteğini kesecek.

10 Aralık 2019 sonrası bir daha güvenlik ya da ürün güncellemeleri sunulmayacak. Fakat uygulama mağazası erişimi belirli bir müddet yine aktif olmaya devam edecek. Microsoft, iOS ya da Android’e geçilmesini öneriyor ve Windows 10 Mobile kullanıcılarını bu yönde teşvik ediyor.

Cevap bırakın