Microsoft’tan Office 2019’la ilgili yeni bilgiler

0

Microsoft’un merakla beklenen ve ilk detayları geçtiğimiz eylül ayında duyurulan Office 2019 yazılımına dair çok sayıda yeni bilgi kamuoyuyla paylaşıldı.

2018’in ikinci çeyreğinde önizleme sürümü ve bu yılın ikinci yarısında da final versiyonu sunulacak olan Office 2019’la ilgili öne çıkan bilgiler şöyle;

Microsoft Office 2019 yazılımı, sadece Windows 10 üzerinde çalışabilecek, yani Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları, yeni Office 2019’u deneyimlemek için işletim sistemi güncellemesi yapmak durumunda kalacak. Microsoft, yeni yazılımının performansını en verimli şekilde sunmanın yanı sıra Windows 10 kullanıcı sayısını artırmak için yeni bir stratejiyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor özetle.  

Uygulamalar; Windows 10 Yarı Yıllık Kanal, Windows 10 Enterprise LTSC 2018 ve Windows Server’ın sonraki LTSC sürümünde desteklenecek.  

Office 365 ProPlus, Office 2019’da desteklenmeyecek. 

Word, Excel, PowerPoint, Outlook ve Skype (Kurumsal) olmak üzere istemci uygulamaları, Tıkla-Çalıştır teknolojisiyle çalışacak. Dolayısıyla tek bir kurulum paketi olmayacak. Kullanıcılar için bunun cihazlar açısından veri ve en gelen haliyle zaman ekonomisini beraberinde getirecek bir özellik olduğunu belirtmek mümkün. Detay bilgi ise OneNote, Access ve Publisher’ın artık olmaması.

Bir diğer radikal Microsoft adımı olarak Office 2019 desteği, önceki sürümlerde olduğu gibi 10 yıl sürmeyecek, 5 yıl ve ardından uzatılmış destek sunulacak.  

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın