Microsoft’tan modern işletim sistemi açıklaması

0

Microsoft’tan modern işletim sistemi açıklaması: Geleceğin Windows sürümleri hakkında ipuçları…

Microsoft tarafından yayınlanan bir blog yazısında, yazılım devi şirket geleceğin Windows sürümleri ile ilgili ipuçları verdi ve ‘modern bir işletim sistemi nasıl olmalı’ sorusuna cevap vermeye çalıştı…

Bu yıl düzenlenen Computex fuarı bünyesinde bazı duyuruları detaylandırma ihtiyacı duyan Microsoft, bir blog yazısı yayınlayarak çeşitli açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamalar arasında en dikkat çeken konu ise modern bir işletim sisteminin nasıl olması gerektiği konusunda değinilen noktalardı.

Yazılım devinin gelecekteki Windows sürümleri ile ilgili verdiği bilgilerde dikkat çeken detayların başında güncelleme konusu yer aldı.

Şirket Windows bünyesinde yapılan işletim sistemi güncellemelerinin kullanıcılara görünmeden arka planda yapılmasını ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi gerektiğini savundu.

Modern bir işletim sistemi Wifi ve 5G ile her zaman internete bağlı olmalı

Microsoft’un değindiği başka bir konu da modern bir işletim sisteminin her zaman Wifi ve 5G ile internete bağlı olması yönünde. Ayrıca şirket, geleceğin Windows sürümlerinde gerek bulut gerekse de yapay zeka gibi konularda yeni deneyimler sunmayı planladığını belirtti.

Ek olarak dokunmatik kalem, ses ve dokunmanın yanında bakışlarla kontrol sağlanması gerektiği de kaydedilen açıklamalar arasında en çok dikkat çeken detaylar oldu.

Cevap bırakın