Microsoft’tan kablosuz kulaklıklar hakkında farklı bir bakış açısı

0

Kablosuz kulaklıklar son zamanlarda kullanıcılar tarafından oldukça fazla sevilen aksesuarlar oldular. Kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıran kablosuz kulaklıklar konusunda birçok teknoloji şirketi birbiri ile rekabet halinde ve farklı konularda öne geçmeyi amaçlıyorlar. Öne geçme konusunda bir hamle de Microsoft’tan geldi ve Microsoft’un yeni kulaklığı farklı bir koruma yöntemi ile karşımıza çıkacak.

Microsoft’un yeni kulaklığı nasıl olacak?

Microsoft’un yeni kulaklık modelleri için çalışmaya başlamış gibi görünüyor. Microsoft, geçmişte kablosuz kulak piyasasına Surface Earbuds kulaklıklar ile girmişti. Kablosuz kulaklık yarışına girdiği Surface Earbuds hakkında birçok eleştiri alan Microsoft, bu eleştirilerden ders aldı mı bilinmez ancak yeni patenti eleştirilerden çok uzak bir noktada.

Alınan yeni patent ile beraber uzun zamandır kullanılan bir teknoloji olan parmak izi teknolojisi kulaklıklara taşınmış durumda. Eğer alınan bu patent ile karşımıza Microsoft’un yeni bir kablosuz kulaklığı karşımıza çıkarsa, bu kulaklık parmak izi korumaya sahip olacak. Kulaklığı takan kişinin parmak izi, tanımlı parmak izi ile uyuşmazsa kulaklık çalışmayacak.

Daha farklı düşünmek gerekirse, bu parmak izini farklı cihazlarda da kullanabilirsiniz. Örneğin, bilgisayarınızı açmak için kulaklığınıza dokunabilir ve bilgisayarınızın kilidini açabilirsiniz. Şu ana kadar bu senaryolar bir tahmin olarak üretilse de Microsoft’un bu patatesti hayata ne zaman geçireceği henüz belli değil.

Cevap bırakın