Microsoft’tan eğitim sektörüne özel çözüm uygulamaları

0

1474783325_microsoft_egitim_cozumleri_uygulamalari_img_1354

Microsoft Türkiye tarafından Microsoft iş ortakları, eğitim kurumları ve öğretmenlere yönelik “Eğitim Sektörüne Özel Çözüm Uygulamaları” etkinliği, Microsoft Türkiye İstanbul Ofisi’nde gerçekleştirildi. “Eğitim Sektörüne Özel Çözüm Uygulamaları” etkinliğinde Azure ve Office 365 üzerinde geliştirilen eğitim sektörüne yönelik kurumsal çözümler tanıtıldı.

Microsoft’un eğitim sektörünü dijitalleştirmeye yönelik yatırımlarının vurgulandığı ve iş ortağı ekosistemine verdiği desteğin altının çizildiği etkinlikte, Microsoft’un 5 yerel ve 1 global iş ortağı, dijital sınıf yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, uzaktan eğitim, e-Eğitim ve öğrenim yönetim sistemleri gibi çeşitli ihtiyaçlara yönelik çözümlerini paylaştı. Etkinlikte Öğrenim Yönetimi Sistemi (LMS), Öğrenci Bilgi Sistemi (SIS) ve Öğretmen Mesleki Gelişim Yönetimi (Teacher PD) uygulamaları gibi farklı ihtiyaçlara hitap eden bu çözümler, workshop oturumlarında iş ortakları tarafından anlatıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, “Microsoft olarak eğitim sektörünün dijitalleşmesi son dönemlerde üzerine önemle eğildiğimiz konuların başında geliyor. Avrupa Komisyonu’na göre dünya çapında 414 milyon öğrenci 2030 yılına kadar yükseköğrenim görmeyi planlıyor. Dahası yarının işlerinin yüzde doksanı dijital beceri gerektiriyor. Genç nüfusun gelecekteki hayatlarına ve kariyerlerine tamamen hazır olmalarını garanti altına almak için şu anki dijital dünya ile eğitimi birleştirmek gerekiyor.

Sınıflarda teknoloji adaptasyonunu hızlandırmak öğretmenlerin eğitim sonuçlarını artıracak, dijital değişime daha iyi adaptasyon sağlayacak, sayısal uçuruma köprü olacak ve en önemlisi öğrencilere bilgi ekonomisinde işlerine geçişte eğitim konusunda çalışmalar yapıyoruz… ‘Eğitim Sektörüne Özel Çözüm Uygulamaları’ etkinliği bizim için büyük önem taşıyor. Eğitim sektöründe çeşitli ihtiyaçlara yönelik çözümlerin paylaşıldığı bu tarz etkinlikleri artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz…” dedi.

Cevap bırakın