Microsoft’tan 1 Nisan kararı! [Şaka yok!]

0

Önde gelen teknoloji şirketlerinden Microsoft, 1 Nisan’da herhangi bir şaka yapmayacağını resmi olarak açıkladı. Bu son derece renkli açıklamanın kaynağı şirketin Kıdemli Pazarlama Müdürü Chris Capossela.

Her yıl 1 Nisan tarihinde kutlanan 1 Nisan Şaka Günü, uzun yıllara dayalı bir kült adeta. Kökeni birkaç yüzyıl öncesine kadar uzanan bu gelenek, insanların birbirlerine şaka yapmaları esasına dayalı. Hatta bu konuda çeşitli dillerde efsaneler bile var. Günümüze gelindiğinde ise 1 Nisan tarihinin teknoloji şirketleri tarafından da ilginç şekillerde ele alındığı biliniyor. Özellikle sosyal medya platformlarında yoğun şekilde işlenen 1 Nisan’da akla hayale gelmeyecek şakalar söz konusu olabiliyor. Bu noktada kısa süre kala 1 Nisan tarihine dair ‘stratejisini’ ele veren bir teknoloji şirketi var: Microsoft.

Microsoft, 1 Nisan’da herhangi bir şaka yapmayacağını resmi olarak açıkladı. Bu son derece renkli açıklamanın kaynağı Microsoft Kıdemli Pazarlama Müdürü Chris Capossela.

Capossela, Microsoft ekibine gönderdiği bir e-mail’de, 1 Nisan şakaları yapılmaması, hatta yapılan şakalara katılmamaları gerektiğini ifade etti. Bu tatlı-sert uyarı, şakaların eğlenceli gibi görünmesine karşın olumlu etkisinin az olduğu görüşüyle paylaşıldı.

Özetle bu sene için Microsoft’tan herhangi bir şaka gelmeyeceği netlik kazanmış oldu. Bunun ‘hedef saptırmaya’ yönelik bir hamle olup olmadığını ise zaman gösterecek.

1 Nisan şakaları hakkındaki öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın