Microsoft’ta hedef: Sorunsuz güncelleme

0

Windows Blog’ta paylaşılan açıklamaya göre firma, ‘kısıtlı dağıtım yaklaşımı uygulamasını’ test etmeye başladı. İşte gelişmeye ilişkin ilk bilgiler…

Güncellemeler sonrasında yaşanılan sıkıntılar nedeniyle eleştirilere hedef olan Microsoft’un popüler işletim sistemi Windows 10’a yönelik geri bildirimler dikkate alınmış görünüyor.

Windows Blog’ta paylaşılan açıklamaya göre firma ‘kısıtlı dağıtım yaklaşımı uygulamasını’ test etmeye başladı. Kısıtlı dağıtım uygulaması ile ‘Windows Insider Release Preview’ kullanıcılarının yüzde 10’luk kısmı Windows 10 19H2 sürümünün 18363.327 versiyonuna erişme şansı bulacak.

Yüzde 10’luk kısma dahil olabilmek için ise Microsoft deyimiyle bir “seeker” olmak gerekiyor. Yani Windows Update aracılığıyla güncelleştirmeyi el ile kontrol etmek zorunda olacaksınız. Güncelleme olup olmadığını kontrol ettiğinizde Windows 10, sürüm 1909’un mevcut olduğunu görüyorsanız, o zaman şanslı “seeker”ların arasında kendinize yer bulup yüklemeyi gerçekleştirebileceksiniz.

Sorunların en aza indirilmesi amaçlanıyor…

Microsoft bu uygulama ile 2019 sonbaharında piyasaya sürülmesi beklenen bir sonraki güncellemesi ‘Windows 10 19H2’ için sorunları en aza indirgemeyi hedefliyor.

MediaMarkt’ta satışa sunulan Windows bilgisayarları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın