Microsoft, Your Phone uygulamasını lanse etti

0

Microsoft, iOS ve Android telefonları Windows 10 PC’lere taşıyan Your Phone uygulamasını duyurdu. İşte detaylar…

10 Mayıs’a kadar devam edecek olan Microsoft Build 2018 geliştiriciler konferansı kapsamında birbirinden ilginç duyurular gelmeye devam ediyor. Microsoft, akıllı telefonları Windows 10 masaüstü versiyonuna taşıyan Your Phone adlı uygulamasını duyurdu.

Söz konusu uygulama sayesinde kullanıcıların, iOS ve Android yüklü akıllı telefonlarını Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarına yansıtabileceği belirtiliyor. Öte yandan iOS’te söz konusu özelliğin Android’deki esnekliğin aksine bir dizi kısıtlamayla birlikte kullanılacağı ifade ediliyor. Apple’ın iOS cihazlarını Windows 10 PC’lere taşıma iddiasındaki Your Phone için ne gibi planları olduğu henüz bilinmiyor.

İlk önce Windows Insiders’ta…

Yeni uygulamayla mesaj, fotoğraf, video gibi verilere PC üzerinden de erişim imkanı sunulacak. Windows Insiders platformu üzerinden açılacak olan özelliğin ilerleyen süreçte genel kullanıma sunulması bekleniyor.

Kullanışlı görünüyor…

Microsoft’un kendi yazılım ekosistemi içinde bu tür bir özelliği kullanıma sunduğu biliniyor, ancak küresel akıllı telefon kullanımının neredeyse tamamı, Your Phone ile birlikte önemli bir entegrasyona adım atmış oluyor.

Kullanıcıların, mobil cihazlarındaki birçok özelliği Windows 10 üzerinden masaüstünde deneyimlenebilecek olması mobilitenin aralıksız geliştiği günümüzde adeta çapraz bir hamle maiyetinde.

Diğer taraftan uygulamanın özellikle iş dünyası açısından önemli fonksiyonları beraberinde getirmesi de muhtemel görünüyor.

Cevap bırakın