Microsoft Xbox One’a klavye ve mouse desteği geldi

0

Microsoft, uzun bir süre önce Xbox One oyun konsolları için klavye ve mouse desteği verileceğini açıklamış, ancak bunun ne zaman gerçekleşeceği ile ilgili herhangi tarih vermemişti. Teknoloji şirketi tarafından yapılan resmi açıklama ile klavye ve mouse desteğinin tarihi tam olarak netleşmişti.
İşte o tarih geldi çattı…

Microsoft yaptığı son açıklama ile Xbox One oyun konsolu ve diğer versiyonları için daha önceden planlanan klavye ve mouse desteğinin hazır olduğunu söylemişti. 14 Kasım 2018’de oyun severler ile buluşan aksesuar desteği sayesinde Xbox One konsolu yeni bir boyut kazandı. 14 Kasım’da satışa çıkan klavye ve mouse, aynı zamanda 14 farklı oyunu destekleyecek.

İlk olarak destek sunulacak oyunlar arasında Deep Rock Galactic, Fortnite, Strange Brigade, Bomber Crew, X-Morph Defense, Vermintide 2 ve War Thunder yer alıyor. Bunun ardından ise Moonlighter, Children of Morta, Minion Master, Warface ve Wargroove, Vigor ve DayZ gibi oyunlarla genişletileceği belirtiliyor.

Diğer yandan artık oyuncular standart klavye ve mouse ile Xbox One oyun konsoluna bağlanarak oyun oynayabilecek. Konsol dünyasının yabancı olduğu donanım desteği bazıları tarafından garipsenmiş olsa da uygulama açısından bakıldığında oyunların oldukça kolay bir şekilde oynanmasına imkan tanıyacak.

Yeni bir seçenek…

Bunun yanı sıra oyun şirketleri ürettikleri oyunlarda iki farklı alternatif geliştirme imkanı bulacak. Oyunlar klavye ve mouse destekli ya da oyun kolu destekleyecek şekilde iki farklı kategoriye ayrılacak.

Tüm bunlara ek olarak Razer’ın, CES 2019 etkinliğinde Xbox’a özel kablosuz klavye ve mouse tanıtacağını belirtmekte fayda var.

Cevap bırakın