Microsoft, Xbox hızlı devam özelliğini güncelledi

0

Xbox Insider üyeleri, sıkıntıları giderecek bir güncelleme aldılar. Microsoft tarafından sunulan bu yeni güncelleme şunları içeriyor…

Microsoft bir süre önce Xbox Series X/S’yi yayınlamıştı. O günden beri ‘Hızlı Devam Etme’ özelliği gündemde ve Microsoft’un bu özellikle başı dertte.

Söz konusu özellik, oyunların aynı anda kaydetme durumunu korumaya yarıyor. En fazla 3 oyunu destekliyor. Böylelikle birinden ötekine hızlıca geçiş yapabiliyorsunuz…

Microsoft’tan Hızlı Devam özelliğine yönelik çeşitli düzeltmeler ve güncellemeler geldi. Fakat bu, özelliğin yeterince güvenilir olmasını hâlâ sağlayamadı. Ne yazık ki oyuncular, istedikleri verimi alamıyor. İlerlemeleri sorunsuz bir şekilde kaydedemiyor. Özellik, oyunu yeniden başlatmaya zorlayarak oyuncuların canını sıkmaya devam ediyor.

Xbox Insider üyeleri, bu özellikte yaşanan sıkıntıları giderecek bir güncelleme aldılar. Microsoft tarafından sunulan bu yeni güncelleme şunları içeriyor:

  • Hızlı Devam başlıklarının siyah ekran hatası vermesine yol açan problem çözüldü.
  • Çeşitli güncellemeler uygulanarak, konsolda bulunan yerel dillerin düzgün bir biçimde yansıması sağlandı.

Geliştirme önizleme programına katıldıysanız menülerde değişik şekiller görebilirsiniz, aklınızda bulunsun.

Xbox Insider programı bütün oyunculara açıktır. Dilerseniz Windows 10 cihazınızda veya konsolunuzda yer alan Microsoft mağazasından Xbox Insider Hub’ı indirebilirsiniz. En yeni güncellemelere erkenden erişmek için programa katılabilirsiniz.

Cevap bırakın