Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiMicrosoft Xbox 360 artık üretilmeyecek

  Microsoft Xbox 360 artık üretilmeyecek

  xbox360_controller_side_carbon_black

  Zaman su gibi aktı, 10 sene oldu. Onun sayesinde sayısız oyun severin yüzünü güldüren sayısız yapım ekranlara yansıdı, hatta çoğu birer kült oldu bile. Döneminin o tüm gözleri üzerine çeken oyun konsolu Xbox 360’dan bahsediyoruz; bu aygıt için başarılarla dolu yıllar geride kalırken 2013 sonuna doğru satışlarına başlanan Xbox One’ın ardından yüzüne daha az bakılması da kaçınılmaz bir sonuçtu. Şu soru yavaş yavaş gündeme gelmeye başladı: Xbox 360’ın üretimine ne zaman son verilecek? İşte bu soruya yanıt 2016’da geldi…

  Microsoft tarafından üretilen Xbox 360’ın üretiminin durdurulduğu resmi olarak açıklandı. Xbox projesinin başındaki isim Phil Spencer, konuyla ilgili olarak donanım, oyuncu kitlesi ve oyun portföyü ile gurur duyulduğunun altını çizerken meraklıların da 10 yıllık süre zarfında Xboz 360’larıyla yılda 78 milyar saatten fazla oyun oynadıklarını da belirtti. Çarpıcı bir istatistik ve saygı duruşu adeta.

  780x379xMicrosoft-Xbox-360.jpg.pagespeed.ic.Q-V2GG719U

  Destek devam edecek

  Microsoft, Xbox 360 üretimini noktalarken mevcut konsollara destek devam edecek. Merak edilebilecek sorulardan birine yanıt olarak da oyun sunucularının aktif olacağı duyuruldu. Teknoloji şirketi Xbox One üretimine devam edecek ve bu alana daha fazla yoğunlaşacak. Geçtiğimiz yıl, Xbox 360 oyunlarının Xbox One’da da oynanabilmesine imkan tanıyan özellik kullanıma sunulmuştu.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN