Microsoft Teams artık 300 kullanıcı ile 24 saat görüntülü sohbet desteği sunuyor

0

Zoom alternatifi Microsoft Teams, yeni özellikleri ile rekabeti iyiden iyiye artırıyor…

Küresel salgın ile birlikte artan uzaktan iletişim ihtiyaçları en çok bu alanda hizmet sunan teknoloji platformlarına yaradı. Çin merkezli Zoom, bu artan ihtiyaç sahasında öne çıkan hizmet servisi halini alırken rakipleri de sürekli olarak etrafında kol gezdi.

En nihayetinde ise Zoom alternatifleri arasında Microsoft Teams’in dikkat çektiği kaydediliyor. İş odaklı görüntülü görüşme servisi, reklam çalışmalarında genel itibarıyla bu odağında kalmayı tercih etti. Ancak yeni özellikleri ile ‘iş hayatının dışına çıkmaya’ iyiden iyiye kararlı olduğu görülüyor. Zira Microsoft Teams artık aynı anda tam 300 kullanıcı ile 24 saat kesintisiz görüntülü sohbet özelliği sunuyor.

Söz konusu özellikte 49 kişi ekrandaki tek bir dikdörtgen alanda görünebilirken 300 kişi aynı sohbet odasında bulunabiliyor. Zoom’un ücretsiz ve Pro formatında maksimum katılımcı sayısının 100 olduğu hatırlandığında Microsoft Teams’in iyi iş çıkardığı görülüyor. Teams’in Zoom’un (aşağıda) 40 dakikalık ücretsiz arama sınırı da gözönüne alındığında yeni özellikleri ile rekabeti artıracağına şüphe yok.

Pratik özellikler…

MS Office veya Xbox kullanıcıları için rağbet gösterilen bir görüntülü sohbet servisi olan Microsoft Teams’in kurulumu son derece basit. Microsoft Teams’te ayrı bir yazılım ya da uygulama indirmeye gerek yok. Aramalar bir web tarayıcısı üzerinden başlatılabiliyor. Ancak Microsoft hesabına eğer arama başlatılacaksa ihtiyaç var. Katılımcılar için ise böyle bir gereklilik söz konusu değil.

Cevap bırakın