Microsoft’tan ses getirecek yeni cihazlar geldi

0

Microsoft yeni düzenlediği etkinlikte dizüstü bilgisayarlarından kulaklıklara kadar pek çok ürününü tanıttı. Özellikle Microsoft Surface Laptop 4 ile dikkatleri üzerine çeken teknoloji devi, bunun yanı sıra kablolu/ kablosuz kulaklıklarını ve yeni bilgisayar kamerasını da tanıttı. İşte Microsoft’un yeni tanıttığı cihazların tamamı:

Microsoft Surface Laptop 4 özellikleri

Cihaz hem çok ince ve şık bir tasarım ile karşımıza çıkıyor hem de 13.5 ve 15 inçlik iki farklı seçenek ile bizleri karşılıyor. AMD Ryzen ve Intel arasında da tercih yapmayı sağlayan Microsoft, Intel tarafında 11. Nesil işlemcileri ve AMD tarafında ise Ryzen 4000 serisi işlemcileri sunuyor.

Önceki seriye göre batarya performansını iyileştiren Microsoft, yüzde 70 oranında performans artışı vadediyor. Dizüstü bilgisayarın AMD’li 13.5 inçlik versiyonu 19 saate kadar kullanım sunuyorken, 15 inçlik versiyon 17.5 saatlik bir pil ömrü sağlıyor.

Microsoft Surface Laptop 4-Surface Headphones 2-00.jpeg

Intel versiyonunda ise cihaz 13.5 inçlik versiyonda 17 saat, 15 inçlik versiyonda 16.5 saatlik bir performans sunuyor. Her iki varyantta da Intel Iris Xe grafikleri yer alacak.

Kanada’da ve Japonya’da AMD varyantlı versiyon 999 dolardan satışa çıkacakken, Intel sürümü için kullanıcıların 1.299 dolar ödemesi gerekiyor. Öte yandan 15 Nisan tarihinden itibaren de ABD’de satışa çıkacak.

Surface Headphones 2 ve diğer cihazlar

Evden daha fazla kişinin çalışması ve derslerine katılması Web Cam’lere olan ilgiyi artırmış durumda bulunun farkında olan Microsoft, 1090P 30 FPS HDR destek sunan bir ürün piyasaya sürdü. Bu cihaz 70 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak.

Microsoft Surface Laptop 4-Surface Headphones 2-00.jpeg

Microsoft bunun yanında Surface Headphones 2, Modern USB Headset ve Modern Wireless Headset modellerini piyasaya sürdü. Ses tarafında da ürünlerini gürücüye çıkartan şirketin, tanıttığı USB-C formunda hoparlör, direkt ‘Microsoft Teams’ odaklı bir ürün. Video konferans görüşmelerine odaklanan bu hoparlörde tuşlar ve mikrofon yapısı bulunuyor. Söz konusu cihaz 99 dolara satışa sunulacak.

Kulaklıklarını da tanıtan şirket, Surface Headphones 2 kulaklığında üst düzey özelliklere yer veriyor ve 300 dolarlık fiyat biçiyor.

Cevap bırakın