Microsoft’tan akıllı telefon kullanıcılarını şaşırtan uyarı!

0

Microsoft’un akıllı telefon sektöründe başarısız olduğu tartışılmaz bir gerçek. Geçtiğimiz yıllarda özellikle Lumia serisi akıllı telefonlar ile Windows Mobile yaygınlaştırılmak istense de, gerek üçüncü taraf geliştiricilerin yeterli ilgiyi göstermemesi ve Microsoft’un tek arayüz tasarımı gibi kısıtlayıcı kurallar koyması ile işler tersine gitti.

Windows Phone kullanıcılarına iOS ve Android önerildi!

Bu kapsamda Windows Mobile’a olan desteği yıl sonunda kesecek olan Microsoft’un, kullanıcılarını rakiplerine yönlendirmesi herkesi şaşırttı. Aslında başka bir şans olmadığını düşündüğümüzde, şaşırtıcı gelmiyor.

Microsoft’un Windows 10 Mobile ürün sayfasında, Sıkça Sorulan Sorular şeklinde bir bölüm bulunuyor. Bu bölümde ” Windows Mobile kullanıcıları bundan sonra ne yapmalı? ” tarzındaki soruya, Microsoft’un cevabı iOS veya Android cihazlara geçiş yapmalarını tavsiye ediyoruz oldu.

Bir yazılım veya donanımın en önemli kriteri şüphesiz güvenlik. Bu kapsamda Microsoft, Windows Mobile için güvenlik yamalarını yayınlamayı bırakarak, yıl sonunda kendi işletim sisteminin fişini çekmeye hazırlanıyor.

Cihazlar çalışmaya devam edecek, ama güvenlik açıklarına karşı savunmasız olacaklar. Windows 10 Mobile sürüm 1709’ın kullanıldığı akıllı telefonlar için 10 Aralık’ta, 1703 sürümünün yer aldığı Lumia 640 ve 640 XL modelleri için ise 11 Haziran’da destek sona erecek.

Cevap bırakın