Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımMicrosoft Surface Phone bu yıl gelebilir

  Microsoft Surface Phone bu yıl gelebilir

  microsoft_surface_phone_render_concept_09a-970x647-c

  Akıllı telefon rekabetinde süreç her ne kadar iOS-Android cihazları arasında şekillense de üçüncü bir taraf daha var; Windows Mobile. Microsoft kendi geliştirdiği Windows Mobile için cihaz üretimi de gerçekleştiriyor ve son dönemin öne çıkan haberleri arasında şirketin, Surface adlı yeni bir akıllı telefon serisi üzerinde çalıştığı iddiasına dayanıyor. Bu noktada çeşitli görseller de basına yansımış durumda.

  Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip Surface Phone’un tasarımında önceki Microsoft modellerine benzerlik ise dikkat çekici unsur. Kurumsal yönü ağır basan işlevsel bir cihaz çıkarma peşinde olduğu belirtilen Microsoft’un söz konusu modelinin 5.7 inç gibi oldukça büyük bir ekran boyutuna, çift LED flaşlı ve yüksek segmentli bir kameraya sahip olacağı ifade ediliyor.

  Cihazda ekranın QHD çözünürlük sunacağı, ayrıca 3 GB RAM/4 GB RAM olmak üzere iki donanım seçeceğinin yine RAM’e göre 64 GB ve 128 GB depolama kapasitesi sunacağı belirtiliyor. 2015 sonunda tanıtılan Lumia modellerinde olduğu gibi USB Type-C girişi ile gelmesi beklenen modelde işlemci tarafında ise Qualcomm Snapdragon 823 veya Snapdragon 830’un yer alması söz konusu.

  Microsoft’un Surface Phone adlı bir seri/model çıkaracağı yönünde bilgiler, iddialar son yıllarda sıklıkla gündeme geliyor. Ancak son gelişmeler, teknoloji markasının bu yılın sonuna doğru ilgili cihazı lanse edeceğine işaret ediyor. Öte yandan henüz konuya ilişkin resmi bir doğrulamanın gelmediğini de belirtelim.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN