Microsoft Surface Laptop ve Windows 10 S tanıtıldı

0

microsoft-surface-laptop

Önde gelen teknoloji şirketi Microsoft, gerçekleştirilen lansmanla Surface Laptop adını alan yeni dizüstü bilgisayarı ile Windows 10 S işletim sistemini kamuoyuna tanıttı. Surface Laptop da Microsoft S’nin kullanılacağı kaydedildi. Ayrıca bilgisayarda Google’a yönelik bir dizi ‘önlemin’ alınmış olduğu gözden kaçmadı. Detaylar ilginç…

Yeni Microsoft modelinde önyüklü web tarayıcısı olarak Google’ın Chrome’u ve arama motoru uygulaması bulunmuyor. Öne çıkan özellikleri ise 7. Nesil Intel Core i5 ve i7 işlemci alternatifleri ile gelmesi, dokunmatik ekran, 128-512 GB arasında seçilebilir SSD, 4-16 GB arası RAM ve Intel HD 620-640 grafiklerle farklı konfigürasyonlarla sunulması şeklinde . Ürünün 14,5 saat gibi son derece iddialı bir pil dayanıklılığına sahip olduğu belirtiliyor. Renk seçenekleri platinyum, şarap rengi, kobalt mavisi ve karbon sarısı. 1,25 kg ağırlığı ve 1,4 cm kalınlığı ile oldukça kompakt bir model vaat eden Microsoft, fiyat etiketlerini de açıkladı. ABD için 999 dolardan başlayan fiyatlar, en üst modelde ise 2.199 dolara yükseliyor.

Fiyat anlamında Surface Pro ve Surface Book’la karşılaştırıldığında nispeten daha bütçe dostu tercihler yaptığı görülen Microsoft, söz konusu modeliyle Apple’ın MacBook Air modeli ve diğer Windows ultrabook’larla rekabet etmeyi planlıyor.

Yeni işletim sistemiyle daha geniş kesimler için erişilebilir modeller sunmayı planlayan Microsoft, 189 dolardan başlayan giriş seviyesi Windows 10 S ürünleri sunmayı planlıyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, eğitimcilerin daimi ihtiyaçları var, teknoloji buna odaklanmalı ifadelerini kullanarak yeni modellerin özellikle okullara yönelik toplu satışları da kapsayacak şekilde geleceğine işaret ediyor.

NOT: Görseller Microsoft.com’dan alınmıştır.

Cevap bırakın