Microsoft Open Source Summit İstanbul’da düzenlendi

0

Microsoft, açık kaynak geliştiricileri Open Source Summit 2018’de etkinliğinde bir araya getirdi. İşte detaylar…

5 Nisan’da UNIQ İstanbul’da gerçekleştirilen ve Türkiye’de bir ilk olan Open Source Summit 2018 etkinliğinde açık kaynak dünyasının önde gelen isimleri konuşmacı olarak yer aldı. Ayrıca dünya çapında bilinen dağıtıcıların yeni teknolojileri de deneyimlendi.

Microsoft Türkiye’nin organizasyonu olan Open Source Summit etkinliğinde bir araya gelen 600’e yakın açık kaynak tutkunu, bilgi alışverişi yaparken en yeni teknolojileri deneyimleme fırsatına kavuştu. Etkinliğin açılış konuşması Microsoft CTO’su Onur Koç ve Microsoft Türkiye Açık Kaynak Strateji Lideri Kaan Demircan tarafından yapıldı. Open Source Summit’e DevOps’un efsane isimlerinden Donovan Brown ve açık kaynak dünyasında yakından tanınan Stephen Walli de konuşmacı olarak katıldı.

“2009’den beri destek devam ediyor…”

Microsoft’un 2009 yılından bu yana açık kaynaklı yazılımlara olan desteğini sürdürdüğü söyleyen Microsoft Türkiye CTO’su Onur Koç, “Açık kaynak konusu özellikle bulut stratejimizin önemli bir parçası. Yazılımcılar tamamı açık kaynaklı olmak kaydıyla istedikleri veri tabanını, yazılım dilini ve altyapıyı kullanarak Azure üzerinde uygulama geliştirebiliyor. Bugün Türkiye’deki müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın Azure tabanlı uygulamalarının yüzde 40’ı açık kaynaklı yazılımlardan oluşuyor. Bu oranın gelecekte daha da artacağını öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın