Microsoft öncülüğündeki “Global Yetenek Girişimi” programı 10 milyon kişiye ulaştı

0

Microsoft’un pandemi nedeniyle işsizlik riski artan 25 milyon insana yeni dijital yetenekler kazandırmak amacıyla LinkedIn ve GitHub ile iş birliği içinde geliştirdiği “Global Yetenek Girişimi” inisiyatifinde ilk 3 aylık dönem tamamlandı. 231 ülkeden 10 milyon kişinin katıldığı program kapsamında “Yazılım Programcısı”, “Müşteri Hizmetleri Uzmanı” ve “Veri Analisti” başlıklı eğitimler yoğun ilgi görürken; Türkiye’den de 45 bine yakın çalışan programdan faydalandı.

Covid-19’un yarattığı global ekonomik krizden etkilenen iş gücüne destek olmak amacıyla harekete geçen Microsoft, geçtiğimiz temmuz ayında LinkedIn ve Github iş birliğinde “Global Yetenek Girişimi” inisiyatifini hayata geçirdiğini duyurmuştu. Pandemi nedeniyle işsizlik riskiyle karşı karşıya olan 25 milyon insanın yeni dijital yetkinlikler edinerek geleceğin mesleklerine hazır hale gelebilmesi için Microsoft tarafından başlatılan girişimde 3 aylık dönem geride kaldı.

231 ülkeden opportunity.linkedin.com portalına giriş yaparak “Global Yetenek Girişimi” programına katılan kişi sayısının 10 milyona ulaştığı duyuruldu. Amerika, Hindistan ve İngiltere, en yüksek katılımcı sayısına sahip ülkeler olarak ilk 3 sırada yer alırken; Türkiye’de de 45 bine yakın çalışan programdan faydalandı. “Yazılım Programcısı”, “Müşteri Hizmetleri Uzmanı” ve “Veri Analisti” başlıklı eğitimler program kapsamında en fazla ilgi gören içerikler olarak ön plana çıktı.

Microsoft, aynı zamanda Microsoft Teams platformu dahilinde işverenlerin mevcut çalışanlarına yeni yetkinlikler kazandırmalarına destek olacak yeni bir eğitim uygulaması geliştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Cevap bırakın