Microsoft Office’i İnternette Ücretsiz Kullanma

      Microsoft Office’in her zaman tam sürümüne ihtiyacınız olmuyor, işinizi çoğu zaman sadece birkaç office bileşeni ile yapabiliyorsanız, internet üzerinden ücretsiz Microsoft Office’in çevrimiçi sürümünü kullanabilirsiniz. Özellikle internet uygulamaları için ücretsiz office’i kullanabilirsiniz. Bu haftaki ” Microsoft Office’i İnternette Ücretsiz Kullanma ” başlıklı yazımda, web üzerinden Microsoft Office’in bazı bileşenlerini herhangi bir ödeme yapmadan nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğim.

Çevrimiçi Office

      Eskiden sadece kişisel bilgisayarda kullanılabilen Microsft Office artık bilgisayardaki internet tarayıcısı ile  web tabanlı servislerde çivrimiçi de kullanılabiliyor. İnternette çivrimiçi olarak Microsft Office’in  Word, Excel, Power Point, OneNote gibi servislerini ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Bu noktada, bulutta kullanılan office bileşenlerinin bütün fonksiyonları ile kullanılamadığını da eklemek gerekiyor. Çoğu zaman da bu office bileşenlerinin bütün özelliklerine gerek de duyulmuyor.

      Microsoft Office’in bazı bileşenlerinin bulut ortamında ücretsiz olarak kullanılabilmesi için şirketin bulut tabanlı depolama alanı olan Microsoft OneDriver servisinin kullanılması gerekiyor. Microsoft Office OneDrive servisini kullanabilmek için de bir Microsoft hesabınızın olması gerekiyor.

Microsoft Office’i Ücretsiz Kullanma

      Microsoft Office’in Word, Excel, PowerPoint ve  OneNote bileşenini ücretsiz kullanabilmek için Office websitesine gidip, ” Office.com’da ücretsiz kullanın ” ı seçmek gerekiyor.

      Office.com’u ücretsiz kullan’ı seçip devam edildiğinde, Microsoft hesabı ile servise giriş yapılıyor. Daha önce de ifade ettiğim gibi, Microsoft Office’in ücretsiz sürümlerinden yararlanabilmek için bir Microsoft hesabının olması gerekli..

      Bulutaki office servisine giriş yapıldığında aşağıdaki ekran ile karşılaşılıyor. Bu platform aynı zamanda Microsoft OneDrive servisinin de bir parçasını oluşturuyor.

      Bu ekranda kullanılabilecek  Microsoft Office bileşenleri bulunuyor. Bulut ortamında ekranda bulunan bileşenlerden ister yeni bir dosya oluşturulabilir ya da bilgisayarda bulunan office dosyalarınızı buluta taşıyabilirsiniz.

      Bu servis sayesinde bulutta bulunan office dosyalarınıza her an her yerden ulaşabilir, düzenleyebilir, silebilir ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Aynı zamanda Microsoft Office OneDrive servisinde bulunan dosyayı bilgisayarınızdaki Office ile de açabilirsiniz.  Microsoft Office OneDrive ortamında bulunan dosyayı bilgisayardaki Office uygulaması ile açarken, servis  Microsoft hesabını kullanıyor.

      Microsoft Office OneDrive ortamında bir dosya üzerinde çalışırken farklı bir dosya daha açabilir ya da farklı bir office bileşenini açıp yeni bir dosya oluşturabilirsiniz. Microsoft OneDrive servisinde oluşturulan dosyaların barındırıldığı alanın büyüklüğü 5GB. Eğer istenirse ücretli şekilde alan artırımı yapılabiliyor.

      Microsoft OneDrive servisinde kullanılabilecek bileşenler

      Twitter takip için @salihertugrul  Instagram takip için Teknokafe

Cevap bırakın