3 uygulama Android kullanıcıları için birleşti

0

Microsoft Office programları uzun yıllardır hayatımızda. Önceki yıllarda bilgisayarlarımızda kullandığımız bu programlar zaman içinde akıllı telefonlarımıza da giriş yaptı. Microsoft; Word, Excel ve PowerPoint için 3 ayrı uygulama ile kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. Şimdi ise şirket, işleri kullanıcılar için daha kolay hale getiriyor. Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint geldi.

Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint ile 3 uygulama bir arada

Microsoft, Google Play Store’da Android kullanıcıları için yeni bir uygulama yayınladı. Yayınlanan uygulama ile birlikte daha önce 3 ayrı uygulama şeklinde indirilebilen Excel, Word ve PowerPoint uygulaması bir araya getirildi.

Şimdilik beta sürümü yayınlanan uygulamanın ilerleyen zamanda nihai sürümü de kullanıcılarla buluşacak. Android dünyasında yaşanan bu değişimin ardından gözler iOS tarafına da çevrildi. Ancak, şimdilik bunun iOS ekosistemi için ne zaman gerçekleşeceğine dair bir bilgi bulunmuyor.

3 uygulamanın bir araya getirilmesi, kullanıcıların tüm işlerini daha pratik bir şekilde yapabilmesini sağlıyor. Aynı zamanda tek uygulama tabii ki cihazlarda daha az yer kaplıyor. Bu da kullanıcıların oldukça işine yarayacak diyebiliriz.

Belgelerin bulutta da saklanmasını sağlayan uygulama böylece dosyalara kolay erişilmesini de sağlayacak.

Excel, Word ya da PowerPoint belgeleri oluşturmayı ve düzenlemeyi sağlayan uygulama, aynı zamanda beyaz tahtaları ve basit QR kodları tarayabilen Office Lens özelliğine de sahip.

Yeni uygulamanın donanım gereksinimlerine bakacak olursak karşımıza 1 GB RAM ve üzerinde bir RAM kapasitesi çıkıyor. Aynı zamanda işlemci tarafında da cihazın ARM tabanlı ya da Intel x86 mimarisine sahip bir işlemci ile donatılmış olması gerekiyor. Son olarak, cihazın Android’in son 4 ana sürümünden birine sahip olması da gereksinimler arasında.

Cevap bırakın