İddia: Microsoft ve Nintendo kapsamlı bir iş birliği hazırlığında

0

Microsoft ile Nintendo güçlerini birleştirmek için kolları sıvamış durumda. Söylentilere göre; Xbox One’ın Game Pass oyunları Nintendo Switch’e gelecek. Peki, Game Pass sistemi Switch’te nasıl çalışacak?

Farklı yapısı ile bir anda sükse yapan ve 3. Parti oyun geliştiricilerinin desteğini alarak, Skyrim, Wolfenstein, Doom ve FIFA gibi oyunları elde oynama fırsatı veren Nintendo Switch, şimdi Xbox One ile anılmaya başlandı. Bildiğiniz gibi Xbox One için geliştirilen Game Pass sistemi sayesinde bazı oyunlar ücretsiz olarak sunuluyor. Microsoft çatısı altındaki stüdyoların geliştirdiği oyunlar da direkt olarak bu sisteme dahil ediliyordu. Gelen sızıntılara göre Game Pass oyunlarının bazıları Microsoft ile Nintendo ortaklığı sonrası Switch’e de gelecek.

Game Pass Nintendo Switch’te nasıl çalışacak?

Game Pass sisteminin Switch’e iki farklı yöntem ile geleceği söyleniyor. Bunlardan ilki Ori and the Blind Forest ve Cuphead gibi oyunların Switch için portalanması. Diğeri ise PlayStation Now gibi Game Pass’in Nintendo Switch üzerinden stream yöntemi ile çalıştırılması.

Stream yöntemi ile oyunlar el modunda 720P dock’a taktığınızda da 1080P çalışabilir. Ancak oyunları akıcı oynamak için hem 5 GHz bandına sahip bir router’a sahip olmak hem de yüksek internet hızları gerekiyor.

Taşınabilir yapıyı terk etmemek için Switch’e Game Pass oyunlarının portlanması daha mantıklı görünüyor. Stream olayı için ise çoğu ülkenin altyapısının buna yeterli desteği vermemesinden dolayı bu ihtimal çok düşük.

Cevap bırakın